Skocz do zawartości

Problemik


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dodatkowe rośliny upiększą akwarium i pomogą w lepszym rozwoju bakterii nitryfikacyjnych... Takie łodygowe szybko rosną i zużywają dużo minerałów, co daje taki efekt, że glonom ciężko się rozwijać :)

Skąd to wziąłeś??

Co mają wspólnego bakterie nitro i rośliny? Bo nie wiem...

Rośliny szybko rosnące zużywają dużo związków azotowych (no3) i dlatego glony mają pod górkę. Na pewno mikroelementy też są używane ale glony to takie bestie które nie są wymagającymi roślinami. Daj im azot światło i się pojawią...

No chyba im więcej naturalności w akwarium (rośliny) tym bakterie mają lepsze warunki do rozwoju, prawda? Co do glonów, to pisząc minerały chodziło mi o wszystko, czyli makro, mikro jak i inne, które wspomagają wzrost roślin....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe rośliny upiększą akwarium i pomogą w lepszym rozwoju bakterii nitryfikacyjnych... Takie łodygowe szybko rosną i zużywają dużo minerałów, co daje taki efekt, że glonom ciężko się rozwijać :)

Skąd to wziąłeś??

Co mają wspólnego bakterie nitro i rośliny? Bo nie wiem...

Rośliny szybko rosnące zużywają dużo związków azotowych (no3) i dlatego glony mają pod górkę. Na pewno mikroelementy też są używane ale glony to takie bestie które nie są wymagającymi roślinami. Daj im azot światło i się pojawią...

No chyba im więcej naturalności w akwarium (rośliny) tym bakterie mają lepsze warunki do rozwoju, prawda? Co do glonów, to pisząc minerały chodziło mi o wszystko, czyli makro, mikro jak i inne, które wspomagają wzrost roślin....

To w akwariach typu BW nie ma bakterii?? :zamieszany:

Bakterie nie są wymagającymi "stworzeniami"...

 

Z tym drugim co do glonów mogę się zgodzić. Tyle że glony w czystej wodzie RO mogą występować. No może w prawie czystej żeby już nie przesadzać... Najważniejsze musi być pewien poziom azotów i światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe rośliny upiększą akwarium i pomogą w lepszym rozwoju bakterii nitryfikacyjnych... Takie łodygowe szybko rosną i zużywają dużo minerałów, co daje taki efekt, że glonom ciężko się rozwijać :)

Skąd to wziąłeś??

Co mają wspólnego bakterie nitro i rośliny? Bo nie wiem...

Rośliny szybko rosnące zużywają dużo związków azotowych (no3) i dlatego glony mają pod górkę. Na pewno mikroelementy też są używane ale glony to takie bestie które nie są wymagającymi roślinami. Daj im azot światło i się pojawią...

No chyba im więcej naturalności w akwarium (rośliny) tym bakterie mają lepsze warunki do rozwoju, prawda? Co do glonów, to pisząc minerały chodziło mi o wszystko, czyli makro, mikro jak i inne, które wspomagają wzrost roślin....
Z punktu widzenia "własnych interesów" tu bakterii "azotowych" -nie jest to prawda.Rośliny i glony są dla nich konkurencją i to już od poziomu jonów amonowych (NH4) , bo nie do końca prawdą jest też że rośliny pobierają wyłącznie azotany (NO3-).

Oczywiście jeśli spełnione są warunki rH(tlenowe)dla danej grupy bakterii azotowych tam się one osiedlą nawet na glonach czy roślinach.Do sprawnej nitryfikacji bakterie potrzebują również węgla i wapnia (choć minimalnej zasadowości kh). Więc i pod tym względem rośliny są konkurencją. Wniosek taki, że rośliny jedynie w trakcie rozkładu(dostarczając na powrót amoniak mogą być dla nich pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że moja wypowiedź nie jest tak właściwie do końca idealna, ale jakoś tak do mnie przemawia naturalność... Osobiście bardzo lubię zbiorniki trochę zapuszczone (według mnie bardziej podobne do pierwotnych warunków np. rzeki), muszę przyznać, że zadbane holendry, czy akwaria typu iwagumi są tez cudowne, ale jak już wspomniałem cenię naturalność, czyli dojrzewanie akwarium, a nie bakterie w płynach czy inne wynalazki matki Ziemi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...