Jump to content

Problemik

Share

Recommended Posts

Hej wszystkim

Mam problem lub mialem jeszcze nie wiem dla tego pisze.

zaczne od tego ze to jest moje pierwsze akwarium wiec prosze o wyrozumialosc

Kupilem nowy zbiornik 260l zasypalem go podsypka zalalem woda posadzielm roslinki i podlaczylem bimbrownie po 5 dniach wpuscilem rybki, 4 skalary, 3 kiryski oraz jednego glonojada. wszystko bylo ok wiec po kolejnych 5 dniach dokupilem kolejne rybki, 4 skalary 2 bocje oraz 4 hmmm niewiem jak sie nazywaja kolega na nie mowi kosiarki :D wpierdzielaja algi z lisci i wogle.

Problem zacza sie po niecalym tygoniu najpierw padl glonojad potem bocje jedna kosiarka i 5 skalarow. To dzialo sie w przeciagu 4 dni. zrobilem juz 3 razy podmiane 30-40% wody i od 3 dni robie pomiary wody przynajmniej 2 razy dziennie.

moje pytanie czym to bylo spowodowane i czy moge spowrotem zarybiac akwarium ?

parametry zbiornika

260l

Marineland 300 Watt

oswietleniefirmy Coralife T5 6800k oraz Colormax

Penn Plax Cascade 700

Tak dopiero jak padaly mi rybki podjechalem do sklepu i kupilem tester firmy API

czyli 3 dni temu

28/12:

pH7.8

NH3/NH4 0.25ppm

NO2 1ppm

NO3 5ppm

zrobilem test godzine temu

pH 7.5

NH3/NH4 0.15ppm

NO2 0.35ppm

NO3 3ppm

Też mi się wydaje żeś za wcześnie wpuściłes rybki, ja bym kupiła zestaw bakteryjny na start akwarium i przeczekała już, nie dokupuj rybek.

kupilem starter i dolewalem go za karzdym razem jak podmienialem wode

Starter raz się wsypuje i podmianka co tydzień 30% a ty jak dobrze pamietam co pare dni :zamieszany: ja przy restarcie 450l akwa wlałam wode ze starego 20l akwa dodałam starter i podmieniam tylko z 20% wody co tydzień.

Akwarium musi nabrac odpowiednich bakterii i zacząć własną 'produkcje'

Tak dopiero jak padaly mi rybki podjechalem do sklepu i kupilem tester firmy API

czyli 3 dni temu

28/12:

pH7.8

NH3/NH4 0.25ppm

NO2 1ppm :help:

NO3 5ppm

zrobilem test godzine temu

pH 7.5

NH3/NH4 0.15ppm

NO2 0.35ppm :help:

NO3 3ppm

Toksyczne azotyny(NO2-) to przyczyna śnięcia ryb.(Niezamknięty cykl azotowy)

O dobry pomysł. Dodatkowe rośliny upiększą akwarium i pomogą w lepszym rozwoju bakterii nitryfikacyjnych. Radzę wybrać kilak dużych sadzonek oraz kilkanaście łodyg moczarki albo rogatka na tył. Takie łodygowe szybko rosną i zużywają dużo minerałów, co daje taki efekt, że glonom ciężko się rozwijać :)

Dodatkowe rośliny upiększą akwarium i pomogą w lepszym rozwoju bakterii nitryfikacyjnych... Takie łodygowe szybko rosną i zużywają dużo minerałów, co daje taki efekt, że glonom ciężko się rozwijać :)

Skąd to wziąłeś??

Co mają wspólnego bakterie nitro i rośliny? Bo nie wiem...

Rośliny szybko rosnące zużywają dużo związków azotowych (no3) i dlatego glony mają pod górkę. Na pewno mikroelementy też są używane ale glony to takie bestie które nie są wymagającymi roślinami. Daj im azot światło i się pojawią...

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...