Skocz do zawartości

JAKI FILTR KUBEŁKOWY(KARNISTROWY)?


GOLUMN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie filtrów kubełkowych.Chcę wystartować z akwarium 200l i do niego zastosować właśnie taki filtr.

Myślałem że to będzie proste.Jak bardzo się pomyliłem.

Na początku wybrałem sobie grupę filtrów z których wybiorę jeden a są to:

JBL e900, JBL e1500, TETRA TEC EX 700, TETRA TEC EX 1200 ,FLUVAL 305, FLUVAL 405,UNIMAX 250 i UNIMAX 500(Nie wiem czemu na stronie AQUAEL już ich nie ma) oraz najnowszy filtr AQUAEL MidiKani 800 który mnie również zainteresował ale nie ma go chyba jeszcze w sprzedaży.

No i zaczęły się schody.Czytałem różne forum i "najnormalniej" zgłupiałem.

Według niektórych jedne są nieszczelne,słabo filtrują i trzeba samemu pokombinować żeby było dobrze.Inne mogą przeciekać i zalać mieszkanie.Jeszcze inne z czasem hałasują,dość szybko się psują albo wielkość wkładów filtracyjnych jest zbyt mała!

Ja szukałem filtra którego praca jest bardzo cicha,wydajna,skuteczna,bezawaryjna i jest kilka wkładów filtracyjnych odpowiedniej wielkości.

Może kilka wypowiedzi którzy mają bądź mieli styczność z tymi filtrami.

Ja już naprawdę nie wiem co wybrać.Im więcej czytam różne fora i opinie tym mniej wiem.

Bardzo proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie filtrów kubełkowych.Chcę wystartować z akwarium 200l i do niego zastosować właśnie taki filtr.

Na początku wybrałem sobie grupę filtrów z których wybiorę jeden a są to:

JBL e900, JBL e1500, TETRA TEC EX 700, TETRA TEC EX 1200 ,FLUVAL 305, FLUVAL 405,UNIMAX 250 i UNIMAX 500(Nie wiem czemu na stronie AQUAEL już ich nie ma) oraz najnowszy filtr AQUAEL MidiKani 800 który mnie również zainteresował ale nie ma go chyba jeszcze w sprzedaży.

No i zaczęły się schody.Czytałem różne forum i "najnormalniej" zgłupiałem.

 

Ja szukałem filtra którego praca jest bardzo cicha,wydajna,skuteczna,bezawaryjna i jest kilka wkładów filtracyjnych odpowiedniej wielkości.

 

Ilu użytkowników tyle opinii,ale ja polecam JBL e 900.

Najchętniej zamknął bym na tym temat,bo na pewno się nie zawiedziesz,a kolejne odpowiedzi namącą Ci w głowie.

 

Ps.Na pewno są i lepsze i gorsze do tego litrażu,ale ten jest wystarczający,odpowiednia cena i 4lata gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za porady.

Chyba zdecyduję się na JBL E900 albo JBL E901.Tylko który?

Czy jak zrobię taką konfigurację wkładów patrząc od dołu : CERAMIKA RURKI + ZEOLIT + BIOKULKI(plastikowe lub ceramiczne nie wiem które lepsze) + GĄBKA to byłoby dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za porady.

Chyba zdecyduję się na JBL E900 albo JBL E901.Tylko który?

Czy jak zrobię taką konfigurację wkładów patrząc od dołu : CERAMIKA RURKI + ZEOLIT + BIOKULKI(plastikowe lub ceramiczne nie wiem które lepsze) + GĄBKA to byłoby dobrze?

901 jest opłacalniejszą opcją ze względu na to iż jest wyposażony we wkłady, jest energooszczędny.

A nie tak...: Zeolit- ceramika-biokulki ceramiczne- gąbka.

 

Na wąż wlotowy założyłbym jakąś gąbkę. Ten filtr ma za główne zadanie filtrację biologiczną więc im mniej świństwa do niego wpadnie i im rzadziej będziesz do niego zaglądał tym lepiej. A gąbkę z rurki wlotowej przy podmiankach przepłukasz i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany.Już byłem zdecydowany i nie wiem.Może JBL CRISTALPROFI GreenLine e1501?

A co myślicie o UNIMAX 500 oraz filtr którego jeszcze nigdzie nie widziałem tylko na stronie AQUAELA MIDIKANI 800?

Przepraszam że ciągle pytam ale jest to niemały wydatek i niechciłabym wywalać ciężko zarobionych pieniążków w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaką obsadę planujesz. Jeśli planujesz akwarium z małą ilością roślin i rybami brudzącymi albo pielęgnicami np. z jeziora malawi, tanganika to bierz filtr z dużym przepływem np.fluval 405. Jeśli natomiast planujesz holendra to wystarczy ci np. fluval 305 rośliny nie lubią dużego przepływu i szybciej będzie się ulatniał dwutlenek węgla który jest im potrzebny . Ja w 200l używam fluvala 305 i super filtruje wodę jbl 700 używam w 72l i nie jestem z niego zadowolony. Już był w serwisie miał wymieniany wirnik , cicho chodził tylko na początku, wodę filtruję nie tak jak bym sobie tego życzył. Teraz zakładam akwarium 300l i kupiłem tetrę ex 1200. Na początku miał być to eheim 2075 ale tetrę na aukcji wyrwałem za 230zł nową :D z przesyłką. Mam nadzieję, że spełni swoją funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka obsada?

Może to zabrzmi banalnie ale chciałbym żeby było zielono a z rybek to będę wybierał wśród takich :

-GUPIKI

-MIECZYKI

-MOLINEZJE

-BOCJE WSPANIAŁE

-DANIO PRĘGOWANY (RÓŻOWY)

-CIERNIOOCZEK SUMATRZAŃSKI(PISKOREK)

-NEONY INNESA LUB CZERWONE-KIRYSKI SPIŻOWE

-KIRIŚNIKI CZARNOPLAME

-ZBROJNIKI NIEBIESKIE

-RAZBORY GALAXY

-GURAMI MOZJKOWE

-GURAMI DWUPLAMISTY ODMIANY ZŁOTEJ

-SKALARY?(ALE CHYBA NIE DO TEJ OBSADY)

Roślinki?Coś z tych:

-WGŁĘBKA WODNA

-PELIA

-RÓŻDŻYCA

-NADWÓDKA SZEROKOLISTNA

-MOCZARKA KANADYJSKA

-NURZANIEC ŚRUBOWY

-ZWARTKA DROBNA

-BAKOPA DROBNOLISTNA

-ANUBIAS NISKI

-ANIBIAS BARTERA

-PONIKŁO IGŁOWATE

Uff.Z tych rybek i roślinek coś wybiorę.Obecnie jestem na etapie wyboru odpowiedniego filtra kubełkowego do takiej obsady.

No i chciałbym tak jak już to wcześniej pisałem:

-Cicha praca

-Wydajny z dość sporą pojemnością na wkłady filtracyjne

-No i żeby nie zrobił mi i mojemu sąsiadowi przykrej niespodzianki z powodzią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...