Jump to content

żarówka enerooszczędna w pokrywie

k9aro3l
 Share

Recommended Posts

Witam

Jutro planuję się zabrać za budowę pokrywy w 25l. W baniaczku do tej pory jest żarówka energooszczędna 14W bodajże aczkolwiek moge się mylić o barwie 6700k i taką też zostawiam. I tutaj mój problem. W jaki bezpieczny sposób ją zamontować tam i na jakiej wysokości nad wodą ? Jak bezpiecznie zabezpieczyć przed jakimś zwarciem? Przecież woda będzie parować i bedzie się skraplać, jak zabezpieczyć to miejsce. Miałem w planach wyjąć ten środek ze starej lampki nocnej zamontować pod pokrywą i byłoby ok ale włąsnie boję się o tą skraplającą się wodę.

Jeśli temat się już gdzieś pojawił o podobnej tematyce to bardzo przepraszam.

Ja mam w 25l baniaku świetlówkę energooszczędną 11W, i mam ją wkręconą normalnie,woda sie skrapla i się nic nie dzieje.Mam tylko na około gwintu obklejone izolacją odbłyskową,zbrojoną.

Czyli zwykła czarna taśma izolacyjna zda egzamin ?

niee....

Chodzi mi o to jak ten gwint ustadowić do pokrywy w ten sposób aby nie wpadła żarówka wraz z gwintem to wody.

Bo póki co mam samą pokrywę bez żadnego oswietlenia zrobioną.

No i nie wiem jak i na co przymocować gwint do pokrywy

niee....

Chodzi mi o to jak ten gwint ustadowić do pokrywy w ten sposób aby nie wpadła żarówka wraz z gwintem to wody.

Bo póki co mam samą pokrywę bez żadnego oswietlenia zrobioną.

No i nie wiem jak i na co przymocować gwint do pokrywy

Zrób dwie dziurki w pokrywie i przytwierdź paskiem samo zaciskającym (taki plastikowy) samo gniazdo żarówki.

Nie wpadnie. Jak hodowałem "rośliny w szafie" :shock: całą szafkę miałem tak oświetloną i nigdy żadna żarówka nie spadła. Nie przetopi tego świetlówka możesz być pewien. Tylko dobrze zamontuj, te paski są bardzo wytrzymałe ale trzeba to zrobić z pomysłem.