Jump to content

Moje 450l - pamiętnik

Beatryczex
 Share

Recommended Posts

Otóż postanowiłam założyć temat o moich osiągnięciach i upadkach :mrgreen:

Przed trzema tygodniami a może już ciut więcej dostaliśmy zestaw akwariowy 450l i pomału uzupełnialismy sprzęt, podłoże, roślinki etc.

Po dwóch tygodniach dodaliśmy rybki te co mieliśmy w akwarium malutkim bo 20litrowym.

Zaraz postaram się o fotki jak tylko nauczę się wklejać :roll: :zamieszany:

Od wczoraj zauważyłam jak dwie jedyne skalary złożyły ikre na liściu i bardzo dbają o swoje potomstwo.

Tak przez ponad pół roku bo syn mi kupił takie maluchy trzy ale jeden zdechł a te zostały :oops:

Bardzo nie ładnie, to jest o 180 l za małe akwa . A jakie ryby tam jeszcze były ?

Tak na przyszłość : warto coś poczytać rybach, za nim się je zacznie hodować, prawdopodobnie skarłowaciały i będą takie małe już przez cały czas . :<

Grubo się mylisz bo są duże i dumne, a że pisałam że małe to znaczyło, że maluchy jako młode, dziecinne etc

A myślisz że nie czytałam - też się mylisz, a co miałam zrobić jak dziecko mi przywiozło- w muszli spuścić :evil: też miałam czas kiedy mi się molinezje okociły to co miałam zrobic z 50 narybkiem :?: nim rozdałam :?: teraz mam 450l i ponad dwa lata czytania literatury i stron internetowych to mało :?:

Najlepiej od razu opr. nowego niż zrozumiec.

Teraz tak

1 szafka pod akwarium pod zamówienie

2 szyba akwarium opti-white na przodzie i bokach

3 podłoże tropikal plant substrate 12kg,

4 żwir 3-4 około 60kg i piasek 3kg, skały, korzenie

5 filtr zewnętrzny Eitheim profesional3 2080 na od400-1200l

6 napowietrzacz sera plecyzjum 275 r+

7 oświetlenie 6xt5

roślinność

Grubo się mylisz bo są duże i dumne, a że pisałam że małe to znaczyło, że maluchy jako młode, dziecinne etc

A myślisz że nie czytałam - też się mylisz, a co miałam zrobić jak dziecko mi przywiozło- w muszli spuścić :evil: też miałam czas kiedy mi się molinezje okociły to co miałam zrobic z 50 narybkiem :?: nim rozdałam :?: teraz mam 450l i ponad dwa lata czytania literatury i stron internetowych to mało :?:

Dlaczego od razu spuścić w kiblu ? Rozumiem dziecko przyniosło, i to bardzo ładny gest :). Ale jeśli się dowiedzieliśmy że ta rybka nie nadaje się do naszego akwarium, to jest kilka wyjść z danej sytuacji:

-oddać do zoologa

-oddać znajomemu, który spełni wymagania rybki

-kupić odpowiedni zbiornik

Przepraszam, może po prostu źle mnie zrozumiałaś, może źle się wypowiedziałem, ale chodziło mi o to, że kiedy mamy jakąś rybkę to chcemy (należałoby) jej spełnić wszelkie potrzeby. I tylko o to mi chodziło. Przepraszam za jakiekolwiek niedogodnienia . :)

A co do akwarium - pomysłowe . ;) Czekamy na więcej fotek . :D

Dlaczego od razu spuścić w kiblu ? Rozumiem dziecko przyniosło, i to bardzo ładny gest :). Ale jeśli się dowiedzieliśmy że ta rybka nie nadaje się do naszego akwarium, to jest kilka wyjść z danej sytuacji:

-oddać do zoologa

-oddać znajomemu, który spełni wymagania rybki

-kupić odpowiedni zbiornik

Przepraszam, może po prostu źle mnie zrozumiałaś, może źle się wypowiedziałem, ale chodziło mi o to, że kiedy mamy jakąś rybkę to chcemy (należałoby) jej spełnić wszelkie potrzeby. I tylko o to mi chodziło. Przepraszam za jakiekolwiek niedogodnienia . :)

Wiesz trudno mi oddać do zoologa z Wrocławia, bo dziecko to student i on tylko patrzy na wygląd rybki -niestety a ja musiałam się dostosować no i potem te akwa do rybek. A jak wiesz to koszty które musiałam uzbierać - podliczając tak ogólnikowo to wydałam około 5tyś by te skalary miały okej ale na to trzeba było czasu niestety lub stety. SAma jestem miłośniczką wszelkich zwierzaków i uznaje godne warunki dla nich ale też trzeba zrozumiec inną strone i jak zauważyłes pół roku to krótko :P

ńie jestem osobA by odrazu się fochać :D

:shock::shock::shock::shock::shock: Przepiękne akwarium ! Nic dodać nic ująć ! Przepiękne , Przepiękne , przepiękne !

Podasz obsadę i jakie tam roślinki są ?

U mnie to raczej roślinki nie rosną, ale mam nadzieję że u ciebie będę rosły jak na drożdżach, podajesz jakieś nawozy ?

Super wygląda:)

Pomyśl tylko o czarnym tle... uwierz, efekt będzię świetny:)

Myślałam o niebieskim :roll: ale nie jestem zdecydowana, nie chce tych tylnych emitujące skały czy coś takiego

:shock::shock::shock::shock::shock: Przepiękne akwarium ! Nic dodać nic ująć ! Przepiękne , Przepiękne , przepiękne !

Podasz obsadę i jakie tam roślinki są ?

U mnie to raczej roślinki nie rosną, ale mam nadzieję że u ciebie będę rosły jak na drożdżach, podajesz jakieś nawozy ?

Bardzo dziękuje

Narazie nie daje nawozów bo podłoże świeże i nie kazano mi. Roślinki kupiłam w świecieroślin za nieszczęsne 500zł i powiem szczerze że mało ich troche ale je już porozmnażam :mrgreen:

Nazwy mogę podać jutro bo poszukać muszę :oops::cry:

Ale mam już problem z glonami które najczęściej na mchle rosną :shock: :zamieszany: