Skocz do zawartości

CZY STARCZY TLENU??


dudek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to brzęczyk mogę wywali??:) nie odkupilem... mowil ze ze sklepu kipili kilka lat temu..ale nigdy nie wiadomo..za akwarium kaskade i brzeczek i pokarm i takie tam duperele no i pare rybek dalem 150 zl.. chyba oplacalo sie co??

a i jeszcze jedno..w kaskadzie mam tylko gąbki czy dac co jeszcze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co je sprzedają??

Czasami warto mieć jakiś na powietrzacz w akwarium jak nie ma się napowietrzacza w filtrze. Przy leczeniu niektórych chorób wskazane jest dotlenienie wody. To samo tyczy się używania bimbrowni, żeby w nocy rybek nie podusić. To tylko niektóre przykłady. W akwariach BW gdzie powinien być niewielki ruch wody,za czym idzie mnie tlenu wytwarzanego przez taflę, napowietrzacz czasami jest dobrym rozwiązaniem. Jednak wytrąca on Co2 co wiąże się z utratą cennego składnika dla roślin. No i efekt wizualny, bąbelków z dna (ale to jak kto lubi ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co je sprzedają??

Żeby zarabiali na ludziach którzy myślą że zawsze są potrzebne.

Przy leczeniu niektórych chorób wskazane jest dotlenienie wody.

To nie kwestia chorób, a konieczności znacznego podwyższenia temperatury przy ich leczeniu, co wiąże się z dużo mniejszą możliwością nasycenia wody tlenem.

To samo tyczy się używania bimbrowni, żeby w nocy rybek nie podusić

Bibro ma zdecydowanie więcej osób niż napowietrzacze...to raz.

Dużo więcej osób, zamiast się tak bawić - po prostu wyjmuje na noc wężyk od CO2 z akwarium - to dwa. ;)

dzieki za odpowiedzi.. a co wsadza sie do kaskady??

Zacznijmy od tego, że zrobiłeś błąd kupując tą kaskadę. Na dedykowany litraż nie patrz, bo to bzdury. Nie mówię że filtr nie da rady, bo może i z trudnościami da, o ile nie przesadzisz z obsadą, ale za grosze więcej mogłeś kupić coś znacznie lepszego. Wystarczyło trochę dołożyć i miałbyś już spokojnie dający radę FZN3...ale jego nie polecam bo taniej [90zł] idzie kupić dobry kubeł - HW302. Jakość wody na pewno byłaby lepsza niż obecna.

 

Kaskada w dużym baniaku to dwie opcje:

- prefiltr na wlot, środek zasypujesz keramzytem/ceramiką

- ucinasz równo gąbki, dajesz je na dół, na górę keramzyt/ceramika

Opcja rekomendowana przez producenta: jeden kosz ceramika, drugi gąbka, jest do kitu i nie należy go stosować.

 

PS: Z 6mm mam 168l, 120x40x35. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam ten filtr w 112 i spokojnie daje radę więc nie jest to wcale zły zakup, poza tym jest cichy i pobiera mało prądu. Kubełek vs kaskada? Każdy ma swoje plusy i minusy w zależności od priorytetów ;)

Aha i wcale nie wycinałam gąbki ze środka, wystarczy ją mocniej upchnąć i dołożyć na wierzch co się podoba 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...