Jump to content

Obsada 165 l z Labeo Zielony

szydlak
 Share

Recommended Posts

Witam, mam akwarium o wymiarach 100/55/30.

Przez ostatnie 7 lat miałem pyszczaki, w tej chwili zostały tylko:

- 1 labeo zielony,

- 1 bocja siatkowana,

- 1 glonojad,

- 1 gibbiceps

Powiedzcie proszę jakie ryby i ile dokupić, czytałem, że Labeo jest terytorialny i może być agresywny, szczególnie, że nie jest już młody. Chciałbym jakieś łagodne, kolorowe żyworódki, i dużo roślin jeśli to możliwe. W akwarium jest gruby żwir i skałki, ale to wszystko też chcę wymienić na nowe.

Z góry dzięki.

Super, dziękuję za linki.

Tak myślałem.

Glonojad to chyba zbrojnik niebieski, samiec (z kolcami (?)), ok 7 cm.

A gdybym chciał zostawić Labeo, to z jakimi gatunkami może żyć bezkonfliktowo?

Może mógłbym oddać gibbicepsa, zostawić Labeo, dokupić samicę zbrojnika i 3-5 bocji? Tylko wtedy potrzebuję jakiś gatunek, który będzie widać - bocja, labeo i zbrojnik raczej siedzą w ukryciu.

3 gatunki na dno to raczej nie....

Na twoim miejscu odpuściłbym tego Labeo i dokupiłbym parę Bocji i samiczkę Zbrojnika.

Coś pływającego w górnych partiach?

Proponowałbym ławicę + jakiś harem. Propozycji jest wiele, więc przejrzyj tematy, które Ci wysłałem i powiedź jakie ryby Ci się podobają i coś się dobierze.

ok, sprawdziłem, że mogę oddać labeo i gibbicepsa

tak jak radziłeś, zostawię

- 4 bocje siatkowana

- 1+1 zbrojniki niebieskie

- stadko: podobają mi się błyszczyk brylantowy i parański, zwinnik Blehera, prystelka barwna, promienniczka Wernera

- harem: prątnik karłowaty, gurami mozaikowy, molinezja żaglopłetwa

poradzisz jak dobrać stadko i harem oraz podłoże i rośliny, żeby było jak najlepiej?

poradzisz jak dobrać stadko i harem oraz podłoże i rośliny, żeby było jak najlepiej?

Postaram się ;)

Co do obsady:

Bocja Siatkowana 4 sztuki

Zbrojnik 1+1

Każdą z podanych ryb ławicowych możesz mieć po 10-15 sztuk (oczywiście jeden gatunek)

Prętnik Karłowaty 1+2

tak, wiem, chyba stadko maks 10 szt na 165 l

głównie chodzi mi o to, żeby obsada wzajemnie sobie nie przeszkadzała (bez agresji) i dobrze czuła się w akwarium

przeczytałem opisy gatunków i nie wiem jaka konfiguracja byłaby optymalna pod względem ilości roślin, podłoża, kwasowości wody i pokarmu

np. pamiętam z przeszłości, że brzanka pięciopręga dobrze czuje się w trawach, bo ma pręgi :)

w większości przypadków są to niewymagające ryby i wydaje się, że mogę obsadzić dowolne ale nie wiem czy tak jest na pewno

ciekawe czy ja takie ryby gdzieś kupię, dziś byłem w sklepie zoo, 3 gupiki na krzyż

Wszystkim dziękuję za pomoc, oddałem Labeo i Gibbicepsa, zmieniłem podłoże i kupiłem rośliny, jak się okazuje przynajmniej częściowo nietrafnie, ale dalej będę pracował nad florą. Obsady jeszcze nie wybrałem, zrobię to zapewne w ciągu 2 tygodni.