Skocz do zawartości

Obsada 165 l z Labeo Zielony


szydlak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam akwarium o wymiarach 100/55/30.

 

Przez ostatnie 7 lat miałem pyszczaki, w tej chwili zostały tylko:

- 1 labeo zielony,

- 1 bocja siatkowana,

- 1 glonojad,

- 1 gibbiceps

 

Powiedzcie proszę jakie ryby i ile dokupić, czytałem, że Labeo jest terytorialny i może być agresywny, szczególnie, że nie jest już młody. Chciałbym jakieś łagodne, kolorowe żyworódki, i dużo roślin jeśli to możliwe. W akwarium jest gruby żwir i skałki, ale to wszystko też chcę wymienić na nowe.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli chcesz spokojne ryby to oddaj Labeo. Musisz oddać też gibbiceps, to nie jego litraż.

Jakiego masz tego drugiego glonojada?

 

W celu znalezienia jakiś fajnych rybek, które Ci się spodobają przejrzyj te tematy:

viewtopic.php?f=39&t=19607

viewtopic.php?f=39&t=41358

viewtopic.php?f=39&t=32927

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dziękuję za linki.

Tak myślałem.

Glonojad to chyba zbrojnik niebieski, samiec (z kolcami (?)), ok 7 cm.

A gdybym chciał zostawić Labeo, to z jakimi gatunkami może żyć bezkonfliktowo?

Może mógłbym oddać gibbicepsa, zostawić Labeo, dokupić samicę zbrojnika i 3-5 bocji? Tylko wtedy potrzebuję jakiś gatunek, który będzie widać - bocja, labeo i zbrojnik raczej siedzą w ukryciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 gatunki na dno to raczej nie....

Na twoim miejscu odpuściłbym tego Labeo i dokupiłbym parę Bocji i samiczkę Zbrojnika.

 

Coś pływającego w górnych partiach?

Proponowałbym ławicę + jakiś harem. Propozycji jest wiele, więc przejrzyj tematy, które Ci wysłałem i powiedź jakie ryby Ci się podobają i coś się dobierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, sprawdziłem, że mogę oddać labeo i gibbicepsa

 

tak jak radziłeś, zostawię

- 4 bocje siatkowana

- 1+1 zbrojniki niebieskie

- stadko: podobają mi się błyszczyk brylantowy i parański, zwinnik Blehera, prystelka barwna, promienniczka Wernera

- harem: prątnik karłowaty, gurami mozaikowy, molinezja żaglopłetwa

 

poradzisz jak dobrać stadko i harem oraz podłoże i rośliny, żeby było jak najlepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wiem, chyba stadko maks 10 szt na 165 l

głównie chodzi mi o to, żeby obsada wzajemnie sobie nie przeszkadzała (bez agresji) i dobrze czuła się w akwarium

przeczytałem opisy gatunków i nie wiem jaka konfiguracja byłaby optymalna pod względem ilości roślin, podłoża, kwasowości wody i pokarmu

np. pamiętam z przeszłości, że brzanka pięciopręga dobrze czuje się w trawach, bo ma pręgi :)

w większości przypadków są to niewymagające ryby i wydaje się, że mogę obsadzić dowolne ale nie wiem czy tak jest na pewno

ciekawe czy ja takie ryby gdzieś kupię, dziś byłem w sklepie zoo, 3 gupiki na krzyż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...