Skocz do zawartości

120 L Wołka :D


wołkov
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może i ja pokaże co mam :P na razie jest biedno , ale we wtorek przyjdą mi roślinki :D to będzie lepiej , póki co wygląda to tak i mi się podoba :P

 

O baniaku :

Wymiary : 100cm x 40 cm h x 30cm

Oświetlenie : Philips 1x20w + 1x 18w ( wiem że mało ale na razie będę jechać na tym co jest, po sylwestrze zainwestuje w coś mocniejszego )

Grzałka : 100 w z termostatem - nie pamiętam firmy a nie chce mi się grzebać w wodzie

Filtracja : na razie aqua el fan 1 ( niby jest za słaby ale jak go puściłem przy tylnej szybie to daje do samego końca akwarium, jak wyżej kiedyś zainwestuje w lepszy)

 

Podłoże :

-ziemka ogrodowa

-na to żwir w różnej granulacji od 2-5

-troche piasku przy przedniej szybie

 

dojdzie piach na 1 plan żeby obsadzić trawsko

 

Fauna :

2xGurami mozaikowe (dostałem jako prezent- dokupię jeszcze 1)

4xzbrojnik niebieski

4xneon czarny(dziewczyna mi kupiła miało być 6 ale gość w sklepie zamiast neonków wrzucił 2 gupiki )

12x molinezja

10xplatynka

ok20xgupik(razem z małymi)

 

Flora:

Mech jawajski

Microsorium Windelov

żabienica amazońska

żabienica Barthii

Nurzaniec spiralny

 

dojdą:

Eleocharis Parvulus

Anubias Barteri

Mayaca Fluviatilis

Sagitaria Subulata

Echinodorus Tenelus

Blyxa Japonica

Rotala Valliachii

Hydrocotyle Leucocephola

 

----------------------------------

 

Spokojnie, wiem że może jest ich trochę za dużo ale muszę je trzymać aż trochę podrosną bo u znajomego czeka na mnie w zamian za nie gibbiceps 12 cm, on go trzyma w 30 l ..

 

Fotki :

http://www.fotofotki.pl/viewer.php?file=1rl83z3z86oz55m6ticz.jpg

http://www.fotofotki.pl/viewer.php?file=w6p9cgjvtljkicazdvq2.jpg

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

a to tego kabana 40 kg :

Nie wiem co zdjęcia dosłownie urwanej głowy ryby robią w galerii przedstawiającej Twoje akwarium, ale zapewniam, takie zdjęcie "okazu" nie przeszłoby nawet w naszym temacie o wędkarstwie.

 

Minusy według mnie to za gruby żwir :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze widzę? Na tych dwóch ostatnich fotkach jest sama głowa ryby? :zamieszany:

 

Rzeczywiście! Raczej nikt nie lubi oglądać zdjęć części ciała zabitych zwierzaków, to tak jakbyś na forum o owczarkach dał głowę psa... Do tego same zdjęcia są dużo ponad regulaminowe wielkości, to +1 dla autora. Temat czyszczę. // Atreyu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam zauważyłeś masz za gruby żwir. W aranżacji jeszcze demotywuje ten głazik- nie wiem co on tam robi, czy podtrzymuje korzeń czy co, ale na pewno dekoracją to on nie jest ;P Myślę że najlepszym posunięciem byłoby wywalenie go z akwa.

Zieleni trochę tam widać, bardzo dobrze że masz rogatka i nurzańca, jak na start to bardzo przydatne rośliny.

Ta czerwona żabienica może niedomagać w lewym rogu. Przesadź ją najlepiej w miejsce lepiej doświetlone, przesuń przy okazji korzenie, bo zajmują to najwartościowsze dla roślin miejsce.

Wprawdzie nie było mi dane widzieć tych fotek ze słynną głową, ale i tak należy ci się reprymenda za obsadę. Masz 120l zbiornik, a trzymasz ryby w większości wymagające 200l+, wcale nie przesadzę nazywając to zupą rybna, nieźle ci się porozmnażały te żyworódki. Mam nadzieje że zhandlujesz narybek i pooddajesz ryby nie nadające się tutaj. Zrób sobie akwa z małymi żyworódkami (platka, gupik), oddaj gurami, molinezje, część zbrojników, bo co za dużo to nie zdrowo.

Możesz docelowo mieć:

15x neon czarny

2+3x platka

3+4x gupik

1+1x zbrojnik niebieski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wczoraj przed cleanem zapytałem czy nie są za duże to nikt nie odpowiedział . co do zupy rybnej, tak jak pisałem są one na oddanie , nie będę hodował żyworódek a głaz jest chwilowo. też mi się za bardzo nie podoba umiejscowienie żabienicy , dzisiaj lub jutro je zmienię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie że na gurami mam za małe akwarium .. dziwne bo jak teraz czytam artykuł Ahaed'a o biotopach to gurami jest przypisane już do 112 L gdzie moje jest dłuższe o 20cm i wyższe nawet o te 5 cm . Rozumiem że z mniejszą liczbą ryb , ale przecież ja też będę likwidował większość rybek i zostanie jedna ławica para zbrojników i gurami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...