Skocz do zawartości

Półka pod akwarium się wygieła.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem, od blisko 2 miesięcy mam zalany zbiornik 72 l, postawiłem go na półce regału wzmocniłem pod spodem pionową deską i dziś zauważyłem że środek akwarium nie dolega do blatu, za to brzegi są mocno dociśniete. Akwarium stoii na cienkiej piance i po bokach ta pianka praktycznie sie wycisneła. Nie mam go gdzie przestawic, możecie cos doradzić? bo pewnie w niedługim czasie baniak pęknie jesli nie zadziałam, czy podłożenie pod blat deski i wyparcie jej na środku zda egzamin? Dołączam foto z poziomicą dla porównania prześwitu. Ps. nie zwracajcie uwagi na bałagan w szawce.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj rozmontować tą przednia listwę pod tym całym regałem. Jeśli się nie uda to rozetnij ją pod tą samą szafką potem ja jakoś przymocujesz na kleju. Gdy Ci się uda ja ściągnąć to tylko dociąć deskę na wymiar lub takie sześciany z drzewa i je tam wsunąć będą pełniły role nóg. Jeśli rozetniesz ją na środku tylko pod szafka z akwarium to potem jak to zrobisz przyklej ja kup okleine i oklej cała tą listwę pod całym regałem i nic nie będzie widać. albo jeszcze lepiej zlać wodę i przesunąć cały regał do przodu i możesz spokojnie dojść pod szafkę od tyłu a daje słowo ze z tyłu nie ma listwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wpadłem na pomysł że zostawię ta pionowa deskę , spuszczę połowe wody z baniakaka, odsune szafę i podłozę pod dolny blad deseczke aby opierała się na podłodze. Myślę że to będzie chyba najlepsze rozwiązanie i najbardziej pewne. Przy połowie wody w akwarium jak będę prostował blad chyba nie powinien pęknac baniak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wpadłem na pomysł że zostawię ta pionowa deskę , spuszczę połowe wody z baniakaka, odsune szafę i podłozę pod dolny blad deseczke aby opierała się na podłodze. Myślę że to będzie chyba najlepsze rozwiązanie i najbardziej pewne. Przy połowie wody w akwarium jak będę prostował blad chyba nie powinien pęknac baniak?

To ci napisałem na samym początku ;)

 

Spuściłbym 2/3 wody i zdjął jednak akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...