Skocz do zawartości

Rybka "bąbelkojad"


Gregor710
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dość nietypowy post... Któregoś pięknego dnia, obserwójąc akwa zauważyłem, że jeden z moich Nienów Innesa dziwnie się zachowuje, tzn. wypływa ciągle na powierzchnie i żeby dopłynąć w dolne rejony zbiornika, i się tam utrzymać musi się nieźle "nawiosłować". Pomyślałem, że to jakaś choroba związana z pęcherzem pławnym. Postanowiłem dokładniej obserwować rybkę. Następnego dnia wszystko było ok ale po paru godzinach znów zauważyłem identyczne objawy jak dzień wcześniej - rybka "wypływa" i żeby choćby utrzymać się na tej samej wysokości stale musi się ruszać skierowana głową w dół, a potem znów wszystko z nią ok... i wtedy zauważyłem, że rybka " zjada" bąbelki powietrza wylatujące z filtra a potem ma ww objawy. Nie pamiętam już ile to trwało ale dziś już jest od dłoższego czasu z rybką wszystko dobrze i pytam raczej z ciekawości, lub też z myślą na przyszłość, czy ktoś się spotkał z takim zachowaniem ryb i czy to jest spowodowane jakimś problemem z rybą?

PS. tylko nie piszcie, że rybka była pijaczką lub ćpunką, bo bimbrowni w tamtym okresie nie stosowałem hehe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wcześniej rybka zachowywała się normalnie??

Czy w powietrzu znajdowało się coś "innego niż tlen,azot,argon??

Tak, wczęśniej ryba zachowywała się normalnie i raczej mało prawdopodobne jest aby w powietrzu z filtra znajdowały się jakieś niepożądane związki ( choć nie wiem tego na pewno)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle, że rybka widocznie miała taką "potrzebe".

Wydaje się to dość dziwne.

Czy rybka była nie dokarmiona lub miała zbyt ubogą dietę??

Karmienie ryb było normalne jak wcześniej od dłuższego czasu (2x dziennie różne mieszanki suszonych pokarmów Tropical) + (jako przysmak) 2x w tygodniu żywy pokarm, ale nigdy wcześniej podobnych zachowań ryb nie widziałem. Dziś z rybką jest wszystko ok i zastanawiałem się co mogło spowodować takie zachowanie mojego Neona ( tylko jednego z 10 sztuk jakie mam)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...