Skocz do zawartości

Nurzaniec-przycinka


Jareko6955
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przycinamy jak najniżej bo przycinanie samych końców liści powoduje żółknięcie rośliny a z czasem nawet gnicie korzeni.

 

 

Co znaczy, przyciąć nurzańca jak najniżej :zamieszany: ? Nurzaniec z racji tego że jest długi, długi powinien pozostać, ewentualnie paru- centymetrowe skrócenie. Chyba, że chcesz z niego zrobić "trawnik" ale to się mija z celem i raczej jest bez sensu. Twój kolejny bzdurny post. Nie wiem skąd Ci się biorą takie "rady". Ostrzeżenie.

mod. szaraMysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NURZANIEC nie jest rośliną, którą się przycina, gdyż tak jak pisze Erni-lee liście zaczynają gnić i w następstwie korzenie gniją. Aby uniknąć gnicia zalecane jest obrywanie za długich liści u ich podstawy, czyli najbliżej korzeni. http://www.superakwarium.pl/nurzaniec-id463.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurzańce zawsze cięłam, tnę i ciąć będę, na wysokości jaka mi odpowiada, ale nigdy nie u samego dołu. Owszem, można wyrywać za długie liście, tylko po co? Problem gnicia i marniejącego nurzańca raczej nie upatruję w samym cięciu, ale w parametrach wody. Ilekroć słyszę, że się nie tnie, bo marnieję, nie zgadzam się z tym. Wiele osób tnie, wyrywa a nurzaniec rośnie jak szalony. Więc albo to kwestia posiadania "wybitnie słabej" rośliny, albo kwestia problemów z parametrami wody, albo kwestia mitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo kwestia nieznajomości budowy rośliny i jej liści. Już kiedyś wyjaśniałem ten problem na tym forum i drugi raz, po prostu, mi się nie chce.

 

Link do tematu, który był wałkowany, viewtopic.php?f=87&t=15635&p=143671&hilit=+nurzaniec#p143671, ile ludzi, tyle zdań. Temat na razie zamykam, w razie chęci dopisania czegoś odkrywczego, proszę o pw.

mod. SzaraMysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...