Jump to content

Nurzaniec-przycinka

Jareko6955
 Share

Recommended Posts

Przycinamy jak najniżej bo przycinanie samych końców liści powoduje żółknięcie rośliny a z czasem nawet gnicie korzeni.

Co znaczy, przyciąć nurzańca jak najniżej :zamieszany: ? Nurzaniec z racji tego że jest długi, długi powinien pozostać, ewentualnie paru- centymetrowe skrócenie. Chyba, że chcesz z niego zrobić "trawnik" ale to się mija z celem i raczej jest bez sensu. Twój kolejny bzdurny post. Nie wiem skąd Ci się biorą takie "rady". Ostrzeżenie.

mod. szaraMysz

Nurzańce zawsze cięłam, tnę i ciąć będę, na wysokości jaka mi odpowiada, ale nigdy nie u samego dołu. Owszem, można wyrywać za długie liście, tylko po co? Problem gnicia i marniejącego nurzańca raczej nie upatruję w samym cięciu, ale w parametrach wody. Ilekroć słyszę, że się nie tnie, bo marnieję, nie zgadzam się z tym. Wiele osób tnie, wyrywa a nurzaniec rośnie jak szalony. Więc albo to kwestia posiadania "wybitnie słabej" rośliny, albo kwestia problemów z parametrami wody, albo kwestia mitu.

Albo kwestia nieznajomości budowy rośliny i jej liści. Już kiedyś wyjaśniałem ten problem na tym forum i drugi raz, po prostu, mi się nie chce.

Link do tematu, który był wałkowany, viewtopic.php?f=87&t=15635&p=143671&hilit=+nurzaniec#p143671, ile ludzi, tyle zdań. Temat na razie zamykam, w razie chęci dopisania czegoś odkrywczego, proszę o pw.

mod. SzaraMysz

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...