Skocz do zawartości

modernizacja pokrywy do 80l


fafik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich chcących pomóc:) Posiadam ładny zbiorniczek 80l ( link poniżej) z pokrywą aquael linii classic w której zamontowane jest standardowe oświetlenie 2x 18w. Aktualnie sa takie świetlówki

PHILIPS 18W 865K

PHILIPS 18W 950K

plus oczywiście odbłyśniki.

Nawożę Co2 z butli wysokociśnieniowej ( 1/3s ) Planta gainer HYDRO MINERAL do uzdatnienia osmozy, Mikro, Marko

Chciał bym zmodernizować pokrywę by roślinki np. rotala indica ładnie się wybarwiały na czerwono całe a nie tylko przy powierzchni. Aktualnie mam 0,45 w na litr wody. Nie mogę usunąć aktualnych świetlówek poniewaz T5 wychodzą w rozmiarach 55 cm i nie beda mi pasować otwory do zamocowania więc wymyśliłem że zakupię zestaw uchwytami to T8 bez grzebania i klejenia pokrywy. Mając 2x 18 i 2x 24 będę miał razem 84W

Proźba:

1 Jakie świetlówki założyć T5 i T8

2. Takie rozmieszczenie może być jak na rysunku

3. czy taki zestaw morze być http://www.akwarystyczny24.pl/dodatkowe ... -2765.html (tak chce zamontować)

4 całkiem z tyłu chciał bym zanotować świetlówkę jako światło nocne tylko jaka ( może T5) świeciła by ostatnie np 2 godzi i po wygaśnięciu wszystkich dawała by światło np jeszcze 3 godz czyli razem dawała by 5 godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...