Skocz do zawartości

[200l] pielęgnice - propozycje obsady


mordimer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że dusza ma niespokojna i ciągle kombinuję coś nowego, w przyszłym roku nastąpią pewne zmiany.

 

Chciałbym się tylko Was poradzić a propos obsady w mojej dwusetce, która w pierwszym kwartale 2012 będzie do dyspozycji.

 

A co mi się podoba?

 

No właśnie. Chciałbym trzymać w tym zbiorniku dosłownie kilka pielęgnic. Nie jest to jakiś duży baniak bo 100x40x50, ale dla kilku średnich ryb powinien wystarczyć.

 

Najbardziej chory ostatnio jestem na ziemiojady brazylijskie. Rosną dość spore wiem, ale wystarczyłaby mi parka.

 

No i do tego jeszcze jedna parka np. meeki lub innej (tu proszę o wasze rady).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ziemiojady brazylijskie zbyt małe alwarium.

 

Przemyśl jakie pielęgnice ci się podobaja ale najierw zobacz jak duże rosną

 

Tak też przypuszczałem. Może poleci mi ktoś mniejsze ziemiojady?

 

Co do pielęgnic które znam to podobają mi się :

 

Akara pomarańczowopłetwa

P Meeka

P Plamoooka

P Sajica

P Niebieskołuska

P Szmaragdowa

P Diamentowa

 

i żeby nie było - oczywiście zobaczyłem jak duże rosną (jak i poprzednio). Być może trochę się łudzę i porywam na zbyt duże ryby ale co tam. Może ktoś doradzi jakąś zmyślną i zgrabną konfigurację :-) Może Pley coś doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja hodowałem w 95l akwarium akary błękitne. Są bardzo ładne. terytorialne wiec miałem parę. Rosną do ok 14cm ale u mnie byly troche mniejsze i co najważniejsze rozmnażały się bez problemu.

Też śliczne.

 

Przelatuję cały temat Pley'a i jego 200l. Nie powiem -baniak jest moją inspiracją więc całkiem możliwe, że coś zgapię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh.Sam mam zamiar ugościć je w swoim akwarium ;) Tylko one nie lubią zbytnio zieleni.Zdecyduj się które ci sie najbardziej podobają i są odpowiednie do twojego litrażu to pomożemy dobrać obsadę 8-)

To nie jest takie proste - bo nie ma najbardziej ;) Większość pielęgnic mi się po prostu bardzo podoba.

Kwestia jest tylko taka, które i ile może spokojnie żyć (powiedzmy w parach) w takim baniaku i żeby się nawzajem nie wytłukły.

 

Podłożem będzie piach, roślin będzie miało, a jak już, to mocne, światło słabe (wiadomo - coś w stylu bewu).

 

A co Ty na to?

 

Ellioti + akary z Maroni,oba gatunki spokojne,więc nie powinno być problemów.

Ellioti piękna ryba.

Akara też ciekawa.

 

Ps.Szkoda,że wcześniej nikt nie chciał miodowych,miałem całe stadko młodziaków.

Elioti rzeczywiście piękna. Kurczę jest w czym wybierać !

Akara z Maroni - o tej myślałem już żeby wsadzić do mojego 450 więc w tym raczej odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w takim zbiorniku przerobiłem większośc połączeń pielęgnic jakie miałem okazje stworzyć.

 

Jeżeli chodzi o akary błękitne, to rosną do 18cm, a podczas tarła dorównują agresją do Popularnych zeber.

 

Sam wiem, jakie to trudne trzymać jedną parke ryb w "dużym" akwarium. Dlaczego napisałem to w cudzysłowiu? Nam się wydaje, że ten zbiornik jest duży, a tak naprawdę dla ryb to jest klitka, zwłaszcza dla tych które rosną do +15cm.

 

Powiem tak - gdyby to bylo moje akwa, to dałbym tutaj miodowe i sajica/ meeka, tyle, że ja mam dużo czasu na obserwacje i ew. interwencje w razie zbyt nasilonej agresji jednej z par. Próbuj, do odważnych świat należy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...