Skocz do zawartości

Zielone glony na szybie i na roslinach


akwarium63
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Akwarium mam od niecalego roku, od poczatku zaczely pojawiac sie na szybie i na moich roslinach zielone glony. Sa one bardzo ciezkie do zmycia z szyby, a rosliny nie rozwijaja sie tylko gnija.Jest to nieduze 30 litrowe akwarium. Mam w nim 9 rybek (molinezje, glupiki, 2 glonojady). Jest ono dosyc mocno oswietlone (swietlowka 11W), temp. 25*C, a filtr Atman-201 przeplyw 500l na godzine chociaz nie dziala on na swojej pelnej mocy .4dni temu wyrzucilem moje roslinki poniewaz nic z nich nie bylo ale wydaje mi sie ze glony dalej sie pojawiaja. Bardzo prosze o pomoc, ale moim zdaniem to wina swiatla z tego co czytalem, sam niestety nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieregularne podmianki, przekarmianie zbyt mało roślin- ogólnie wzrost azotu i fosforu spowodował gwałtowny wysyp glonów które przy wysokich stężeniach NO3 i PO4 zdominują zbiornik. To nie wina światła jeżeli nie ma nieodpowiedniej ciepłej barwy 4000-5.500K.

 

Molinezje, glonojady i bystrzyk muszą odejść.

 

Zostawiłbym samce gupików

Normalny OT

To nie temat o obsadzie :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20-25% co tydzień nawożenie tylko mikro, potas, żelazo, do puki makro nie spadnie a gdy je zbijesz wtedy i makro. Ale na takie światło tylko połowa dawki co dwa dni i przy gęstszej obsadzie roślinnej.

mozesz mi podac dokladnie jakie nawozy mam podawac tym rybkom ? ;D bo ja nic nie rozumiem z twojej wypowiedzi ... ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...