Skocz do zawartości

Klika pytań nowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem nowym posiadaczem akwarium 112L, niedawno kupiłem nowy filtr JBL e701 i mam pytanko odnośnie jego montażu i parę innych:

 

1.Według mnie wygląda to jakby kolanka filtra były większe niż wytłoczenia na pokrywie i jakoś to tak nie bardzo wygląda i nie wiem czy wycinać wytłoczenia w obudowie czy zostawić tak jak jest ?? Wydaje mi się, że za bardzo to profesjonalnie nie wygląda ;) Załączam fotki:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Końcówka ssąca jest na ukos i przyssawki są przyczepione do bocznej ścianki bo do tylnej są za krótkie (a zamontowałem te dłuższe z zestawu).

 

2.Druga sprawa dotyczy części wylotowej, jest ustawiona na poziomie wody czy może tak zostać czy unieść trochę nad lub pod wodę ?? Fotki niżej:

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

3.Czy posiadając tylko ten filtr należy dokupić jakąś pompkę napowietrzającą ? Jeżeli tak to jaką ? Czy można coś zrobić aby ten filtr również napowietrzał ? (wcześniej miałem Aquael, który filtrował i napowietrzał jednocześnie).

 

4. Używam profilaktycznie tabletek od glonów Tetra AlgoStop depot. Jest tam napisane aby "umieścić je w pobliżu kłamienia napowietrzającego" wcześniej mając Aquael wrzucałem po prostu na dno akwarium pod filtr, ale ryby pływające przy dnie potrafiły te tabletki przysypywać pisakiem co było trochę niewygodne. Czy mogę teraz te tabletki po prostu włożyć do filtra JBL ? Jeżeli tak to w którym miejscu/koszyku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Żadnej pompki nie musisz dokupywać. Wystarczy, żeby powierzchnia wody była w "ruchu".

4. Nigdy, powtarzam nigdy nie używaj chemii w akwarium tym bardziej profilaktycznie! Natychmiast wyjmij je z wody! Preparatów na glony używa się tylko w ostateczności, gdy wszystkie inne środki walki z glonami zawiodły! Naprawdę weź sobie do serca to co teraz napisałem, ponieważ używanie chemii w akwarium może mieć nie ciekawe skutki, a tym bardziej używanie chemii profilaktycznie. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namisaro] obiecuję, że nie popełnię błędu, jestem nowym użytkownikiem akwarium (około roku) a noworodkiem na forum bo od dziś, więc błędów będę popełniał sporo a w związki z tym sporo pytań. Mam na ściankach akwarium takie zielonkawe kropki, więc co robić ? Zeskrobać ? Jak zapobiegać temu na przyszłość ?? Bo widzę na roślinach końcówki mocno zielone tak jakby glony.

 

Wytnij otwory jeżeli się rurki nie mieszczą.

 

Dolej wody i ustaw rurki. Najlepiej żeby woda wpadająca do akwarium powodowała lekkie ruchy tafli.

Więc wycinać, a dlaczego dolać wody ?? Mam za mało wody ogólnie, czy za płytko jest końcówka wylotowa ??

 

EDIT: Prośba do Adminów, dodajcie opcję szybkiej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...