Jump to content

Żelatyna

dEn
 Share

Recommended Posts

Czy sądzicie, że dodanie żelatyny do nawozów wstrzykiwanych pod korzenie pomoże utrzymać je długo w podłożu, bez ryzyka, że wszystko wypłynie i czy nie będzie to szkodliwe dla zbiornika? Jakie proporcje nawozów wy wstrzykujecie pod korzenie?

Gdyby jednak była rzadsza, bo proporcje można przecież zmienić a igła grubsza było by to możliwe. Z tym że jednak żelatyna to ok 70% białka a białko to tak jakby nie za bardzo w zbiorniku... Wypowie się ktoś jeszcze?

Szkodliwe być nie powinno w dużym akwarium mniejszym różne tego skutki mogą być.Żel w którym rośliny są przesyłane ma podobną konsystencję nie wiem z czego jest robiony ale ja go nie usuwałem tylko z nim sadziłem rośliny i nic nie zdechło czy pomogło to w utrzymaniu roślin w podłożu nie wiem samo ukorzenienie ma spowodować dobre utrzymywanie się roślin.

"Żelatyna jest pochodzenia zwierzęcego i dość szybko się psuje, a swoją galaretkowatą postać utrzymuje tylko w niskich temperaturach" cyt. z pana :google:

100% racja. termin przydatności do spożycia/użycia nie jest za długi a nie chciał bym jakichś ekscesów wywoływać. Poszukam innego zagęszczacza do nawozu ;)

"Żelatyna jest pochodzenia zwierzęcego i dość szybko się psuje, a swoją galaretkowatą postać utrzymuje tylko w niskich temperaturach" cyt. z pana :google:

No to proszę bardzo zacytuj mi tu skład z opakowania. Ciekawe czy będzie też takie ekologiczne.

Teraz nawet masło to nie masło tylko jakiś dziwny twór z małym dodatkiem masła.