Skocz do zawartości

Zmętnienie wody w akwarium


danielcio23a
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowuje 500l akwarium do wprowadzenia ryb. Woda jest już w akwarium od 13 dni. Podłączony od początku filtr kubełkowy 2000l/h, grzałka, oświetlenie, jest podłoże i korzeń. Nie ma tylko ryb i roślin. Pomimu upływu 13 dni od nalania wody i włączeniu wszystkiego, woda jest nadal mętna, ma kolor, jakby do niej wlane trochę mleka. Miałem takie problemy w mniejszym akwarium po założeniu i nalaniu wody, ale przez max 3-4 dni. Tutaj problem jest i nie znika nadal, nie widać żadnej poprawy :zamieszany: Co pradzicie na to??? i jaka jest tego przyczyna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzeń wyszorowałem z nalotu i wygotowałem. Podłoże mam takie. Na samym dnie ziemia ogrodowa najzwyklejsza bez nawozów zmieszana z keramzytem zawierającym żelazo. Warstwa na dnie ma 1.5cm. Na to położyłem siatkę, moskitierę żeby nic sie nie mieszało i nie wydostawało. Na wszystko to wsypałem żwir mieszany pół na pół, czyli taki który ma 2-3mm z takim który ma 4-6mm. Oto moje podłoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego podłoża to przypominam, że żwiru jest ok 75kg więc sporo i trudno było to dobrze wypłukać. Cały czas bez ustanku jak długo by nie płukać pojawiała się lekko zmącona woda nad żwirem. Płukałem wszystko jakieś 4 godziny a i tak była lekko mętna woda. Wsypałem to do akwa bo już nie dawałem rady tego mieszać i płukać. Czy to może mieć wpływ na ciągle zmętniałą wode pomimo filtrowania???? Woda ma lekko białawy kolor... Więc jak?? A może to pierwotniaki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel stosuje do zwalczenia niepożądanych pierwiastków szkodliwych takich jak np. metale ciężkie które mogą być w wodzie wodociągowej itp. Ja do zbiornika wpuściłem szczep bakterii nitryfikacyjnych kupionych w zoologicznym i wpuściłem je ok 12 dni temu. Po takim czasie nadal w zbiorniku i filtrze bakterii może być za mało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bakterie zbierają się w:

 

-filtrze

-wodzie

-podłożu

 

Ty masz je tylko w wodzie o ile je masz bo nie wiem na ile to coś jest skuteczne.

W podłożu nie masz nic.

W filtrze co jest najważniejsze też nic nie masz.

 

I możesz włosy z głowy sobie wyrywać ale zostaje tylko czekać czekać czekać.

 

Wpuszczając żyjątka już teraz licz się z ogromną szansą na chorobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jeszcze pomoże w diagnozie to dodam że nie mam roślin, a do tego woda jeszcze wczoraj była jakby lekko czystrza, ale wczoraj zrobiłem pierwszą mała podmiane. Wymieniłem jakieś góra 30% wody. po podmianie woda jest znowu mętniejsza. Zapomniałem powiedzieć, że filtr też czyściłem bo odziwo był strasznie brudny... Nic nie mówicie o ziemi ogrodowej która mam na dnie pod żwirem. Czy to nie wpływa na mętność wody??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda mętnieje tylko i wyłącznie z jednego powodu: brak bakterii nifiltracyjnych.

Dokładnie poprzez rozwój pierowtniaków, który zachodzi gdy są ku temu odpowiednie warunki, które zwykle wynikają nadmiaru związków azotowych, a ten wynika z braku bakterii nitro.

-filtrze

Zdecydowana większość.

-wodzie

Jakieś 2%?

-podłożu

 

Tutaj mniej niż w filtrze i tylko w samej górnej warstwie.

I możesz włosy z głowy sobie wyrywać ale zostaje tylko czekać czekać czekać.

Jeśli to zmętnienie biologiczne, to najlepsze co możesz zrobić.

Wrzuć też jakieś zielsko, nawet tymczasowo. Nawrzucaj luzem moczarek, albo jakiś roślin typowo pływających. Pomogą. Zresztą start na ziemi bez roślin...to proszenie się o kłopoty.

Filtra nie czyść, nie ruszaj, nie dotykaj. Czyszczenie filtra w tym momencie może tylko wydłużyć okres "mlecznej wody". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś z was wogóle stosuje ziemię na dno?? może keramzyt powoduje mętnienie?? Sam już nie wiem. Chyba jednak jest to brak wystarczającej ilości bakterii i duża ilość pierwotniaków. Może żeczywiście będe musiał poprostu trochę poczekać na odpowiednie dojrzenie wody i jej samoistne wyklarowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atreyu, wydajesz się być bardzo doświadczonym akwarystą, zresztą tu Basteq również. Dlatego też posłucham się waszych rad i mam nadzieję że nie denerwują was jeszcze moje natrętne pytania na coraz to nowe tematy. Tak już mam niby 8lat w tej dziedzinie, ale nadal wolę się upewniać u kogoś doświadczonego, a przy tym cały czas się uczę ;) Wracajac do tematu keramzytu nie płukałem, a ziemia która jest z nim zmieszana na dnie chyba jeszcze powoduje cos takiego jak to , że kiedy zrobie mały dołek w zwirze, albo nim porusze lekko to tuż pod tym na samym wierzchu zaraz pod nim żwir jest taki jakby ciemniejszy, wyraźnie ciemniejszy, jakby przysniedzialy.... Co to takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atreyu, wydajesz się być bardzo doświadczonym akwarystą, zresztą tu Basteq również. Dlatego też posłucham się waszych rad i mam nadzieję że nie denerwują was jeszcze moje natrętne pytania na coraz to nowe tematy. Tak już mam niby 8lat w tej dziedzinie, ale nadal wolę się upewniać u kogoś doświadczonego, a przy tym cały czas się uczę ;) Wracajac do tematu keramzytu nie płukałem, a ziemia która jest z nim zmieszana na dnie chyba jeszcze powoduje cos takiego jak to , że kiedy zrobie mały dołek w zwirze, albo nim porusze lekko to tuż pod tym na samym wierzchu zaraz pod nim żwir jest taki jakby ciemniejszy, wyraźnie ciemniejszy, jakby przysniedzialy.... Co to takiego?

 

 

 

No więc jak odpisze mi któryś z was na ten temacik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...