Skocz do zawartości

Dział dla początkujacych


Lukas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no przyklejony moze byc. ale jak ktos ma akwarium 54(tak jak ja) a ktos inny ma 112 a jeszcze inny 560 i tak dalej to nie ma sensu szukac na 1436 stronach aranzacji do swojego akwa. moze poczekac, zeby powstalo kilka tematow i zrobic tak jak zostalo zrobione z obsadami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo po prostu zrobić temat w którym napisze sie niezbedne wskazówki czyli coś typu:

 

"aby obsadzić tył należy wybrać rośliny łodygowe i nurzańce, na przód idąc tą zasadą sadzimy rośliny niskorosnące, delikatnych roślin np. kabomba nie sadzimy blisko filtra"

 

taki mini poradnik bardziej będzie bardziej elastyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Też tak myślę. Przynajmniej nie zaśmieca się pozostałych działów.

I tak choć była mowa, że będą tam trafiały tematy, które są często powielane i że na nieco innych warunkach będą tam traktowane pytania początkujących, to niektórzy masowo zamykają tematy po kolei jak leci, a takiemu początkującemu, który od 10 minut jest dopiero zarejestrowany, niewiele mówi słowo "search" i jak się posługiwać tą opcją. To samo tyczy się odsyłania do encyklopedii ryb na stronie głównej, która nie odpowiada na wiele pytań autorów tematów a mimo to są wywalani, a tematy zamykane. Przecież dział dla początkujących miał być właśnie na nieco lżejszych warunkach... nawet to było wałkowane chyba z 3 różnych tematach łącznie z udziałem Admina, jak się nie mylę (choć tu głowy nie daję, a nie chce mi się przekopywać tych tematów).

 

żeby nie było, że odkopuję stare tematy - nie chciałem zakładać nowego, bo znów by padło z kolei stwierdzenie "opcja szukaj nie boli a temat zamykam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirysek, nie sprzątałeś tego działu i nie sprzątałeś żadnego! To że jest to dział dla początkujących , nie zwalnia od myślenia i nie zwalnia od przeczytania przynajmniej podklejonych tematów! Nie po to ktoś się napracował, pisząc te tematy, żeby ktoś miał to w nosie. To samo się tyczy obsady do 25L. Proszę nie kwestionuj decyzji moderatorów, bo nie ty tu sprzątasz i nie ty musisz się przejmować. Nie można ci dogodzić, jak się zostawia takie tematy to płaczesz, że moderatorzy nic nie robią, teraz jak kilka zamknęłam, to znów płaczesz... Zdecyduj się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć dlaczego po mnie krzyczysz? Chciałem tylko zwrócić uwagę i uzyskać jakąś sensowną odpowiedź, a co w zamian? Krzyk. Nie jesteś świętą krową i również mam prawo zwrócić uwagę mimo, że mam status zwykłego użytkownika. To, że ciężko to znosisz... to wiadomo nie od dziś. Tyle w tym temacie, bo jak znam życie za chwilę znów się zacznie wewnątrz forumowa wojna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię zamieszanie? Piszę tylko swoje zdanie, to Ty wprowadzasz taką atmosferę odpowiadając z taką agresją. No i, w którym momencie Cię obraziłem?

 

Jak widzisz sama rozkręcasz dalej ten temat, tylko nie wiem w jakim celu, tak trudno było normalnie odpowiedzieć?

 

gwoli wyjaśnienia:

 

Święta krowa - Określenie to utarło się w języku polskim, jako związek frazeologiczny oznaczający osobę uważającą się (lub uważaną przez innych) za niepodlegającą krytyce, niezależnie od podejmowanych lub niepodejmowanych przez nią działań.

No niestety takie stwarzasz pozory. Przykład powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mei ma rację ! Nikt nie jest zwoliony od myslenia !! a pozatym ty rownież piszesz początkującym search albo opcja szukaj nie boli :roll: więc nie wiem o co się kłócisz ..widzę ze lubisz wytykac innym błedy :evil: spójrz na to jakie ty czynisz a nie wytykaj ich innym !! uwierz mi że my wiemy co robić bez twojej pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to, że gdy ktoś na czacie chce o jedną rzecz zapytać to moderatorka wręcz krzyczy OD TEGO JEST FORUM A NIE CZAT, a gdy tacy ludzie założą w końcu temat, jest zamykany i tak czasem kilka pod rząd. Więc gdzie tu logika? Chciałem tylko uzyskać najnormalniejszą w świecie kompetentną odpowiedź, a zamiast tego krzyk i lament.

 

(shaniqa10 brawo za znajomość języka polskiego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, odsyłanie nowych/początkujących użytkowników do encyklopedii ryb nie ma na uwadze zniechęcić ich zapału do akwarystyki, wręcz odwrotnie, akwarysta to badacz i obserwator, nie wolno podawać komuś wszystkiego na tacy bo jego wiedza będzie ograniczona, oczywiście nie mówię, że każdy ma być alfą i omegą bo przecież każdy od czegoś zaczyna a to, że owi początkujący bądź zainteresowani akwarystyką zostają odsyłani do rożnych źródeł nie jest oznaką złośliwości bądź lenistwa ze strony moderatorów (chociaż przyznam, że sam osobiście niekiedy mam tego dosyć) jeśli ktoś wyczyta podstawowe informacje o danym gatunku ryb jakie go interesują będzie w stanie zadać bardziej precyzyjne pytania, niż te podstawowe jeśli tylko miałby chęci zagłębić się w lekturę do której zostaje odsyłany, a wtedy na pewno nikt nie ignorował by jego pytań bo traktowali by jego jako wyzwanie a nie rutynę. Mówi się, że od przybytku głowa nie boli, jeśli ktoś na prawdę chce się zając akwarystyką powinien się liczyć z tym, że dopóki nie zyska własnego doświadczenia będzie musiał dużo czytać i zamiast uzyskiwać konkretnych odpowiedzi na konkretne pytania, które zadaje, czytając zyska odpowiedzi na wiele pobocznych pytań na sytuacje które mogą spotkać go w przyszłości i będzie w stanie zareagować na nie natychmiastowo zamiast zadawać pytanie na forum i czekać na odpowiedź a tym samym owy początkujący będzie w stanie pomóc innym.

Ale to tylko moje zdanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to, że gdy ktoś na czacie chce o jedną rzecz zapytać to moderatorka wręcz krzyczy OD TEGO JEST FORUM A NIE CZAT, a gdy tacy ludzie założą w końcu temat, jest zamykany i tak czasem kilka pod rząd. Więc gdzie tu logika? Chciałem tylko uzyskać najnormalniejszą w świecie kompetentną odpowiedź, a zamiast tego krzyk i lament.

 

(shaniqa10 brawo za znajomość języka polskiego)

Zwróć uwagę, że pozamykałam tematy, gdzie zostały udzielone już jakieś odpowiedzi. Dopowiedziałam że serch itp i zamknęłam, bo nie jest potrzebne, żeby taki temat ciągnął się jeszcze po kilka stron. Mam nadzieję, że satysfakcjonuje cię taka odpowiedź. I wiem co oznacza wyrażenie święta krowa i nie jest to określenie nieobraźliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shem zgadzam się z Tobą :) Ale widzisz nie w każdym przypadku odesłanie do encyklopedii czy opcji szukaj i zamknięcie tematu jest właściwym krokiem, bo szczerze mówiąc nie znalazłem w tej naszej (encyklopedii) opinii, która bocja jest skuteczniejsza w walce ze ślimakami, więc myślę, że choćby w tej kwestii warto byłoby posłuchać osób, które miały styczność z poszczególnymi odmianami i co nieco wiedzą w tej materii. Na pewno mogłaby wyniknąć z tego pouczająca dyskusja, do której w przyszłości faktycznie byłby sens by odesłać kolejnych pytających, bo wątek zawierałby te czy inne informacje. :) Głównie o to mi chodziło.

 

(mei zastąpienie długiego zdania że "nie można Ci nic zarzucić bo zaraz wybuchasz z jakąs awanturą i agresją wobec użytkownika" związkiem frazeologicznym święta krowa, które znaczy mniej więcej to samo... skutkuje nagle ostrzeżeniem? no cóż, nie będę tego komentował. Zostawię to do dyspozycji kogoś kto wyobraź sobie jeszcze jest wyżej niż Ty :) )

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mei gratuluję czytania ze zrozumieniem :) mówię o dziale dla początkujących, który nie miał być z założenia aż tak rygorystyczny dla nowicjuszy jak inne, a Ty pokazujesz mi inne działy (Obsady zbiorników), które właśnie zalecało się by były czyste od dublowania podobnych wątków. :) Zresztą ta rozmowa widzę, nie ma sensu bo chyba tylko Shem coś z niej zrozumiał i potrafił normalnie odpowiedzieć, a pozostałe dwie osoby mają problem z czytania na zrozumienie i znajomością związków frazeologicznych za co karają innych (absurd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o temat z bocją i tym, która jest lepszym "zabójcą ślimaków" mógłby mieć jakiś cel, gdyby nie fakt iż autor postu wykazał się pewną dozą ignorancji związanej z brakiem przyswojenia lub jak napisałem zignorowania pewnej podstawowej wiedzy o tym gatunku, jeśli wie ze Bocja to ryba która pomaga w walce ze ślimakami to dlaczego nie wie, że jest to ryba stadna? I próbuje trzymać ja pojedynczo na dodatek mieszając jeden gatunek z drugim, tak więc wydaje mi się to trochę podejrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirysek, ja umiem czytać ze zrozumieniem i również tego samego wymagam od innych. Więc jeśli jest sporo tematów o obsadzie do 63L, to odsyłam. Tym bardziej, że nie chodzi tu o jakąś szczególną obsadę, tylko "typową". Więc nadal nie rozumiem jaki masz cel, krytykując zamknięcie tego np. tematu. I uwierz mi na słowo, że ten dział traktuję na prawdę bardzo nierygorystycznie. Jeszcze masz jakieś pytania? Pytaj, z chęcią odpowiem, byle nie dotyczyły świętych krów i innego bydła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam mam pytanko natury ciekawskiej :lol:

czy ta czarna kropeczka co ja mam przy temacie to znaczy ze:

1. jest dlatego ze to temat prze zemnie zalozony?

2. dlatego ze mam wlaczona opcje obserwowania tematu?

3. dlatego ze napisalam tam cokolwiek?

 

mam nadzieje ze sie nie pogniewacie ze zadaje takie pytanie lecz kto pyta nie bladzi ;)

 

 

edit. ok juz wiem, odpowiedz nr 3 (czy mam usunac tego posta skoro juz znam odpowiedz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...