Skocz do zawartości

podejrzenia plesniawki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Założyłem niedawno akwarium 50 litrowe

Wczoraj kupiłem kilka rybek do niego a mianowicie

4 -Pawie oczka

4 Kiryski miały być takie same ale babka w sklepie dala KIRYSEK SPIŻOWY 1 sztukę i 3 KIRYSEK PSTRY jeszcze jak się później okazało jeden jest uszkodzony i nie ma płetwy na grzbiecie

2 glonojady

 

1 Pawie oczko (samiczkę) rano wyłowiłem martwa z akwarium

druga która była podejrzana o chorobę została już wczoraj odizolowana w kuli z rivanolem sola i preparatem Tropical CMF nie chce jej dalej trzymać w kuli ponieważ ma tam mała temperaturę wody

 

http://fotohub.pl/view/f759aaac885d8027882e266c6bd08c94

http://fotohub.pl/view/8ea3544c7a095871d4194c9f88500b30

http://fotohub.pl/view/a59da91bb22c911a0be65072c905528c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Preparaty mogą zaszkodzić, co innego leki. Poczytaj na forum, możesz profilaktycznie wrzucać ząbek czosnku do akwarium. A podwyższona temperatura tylko pogorszy sprawę - mogą umrzeć już po 5h, ponieważ szybciej się rozwija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam...wiec pokażcie mi gdzie tu opisane są objawy ospy czy pleśniawki? Brak płetwy nie musi być od razu oznaką pleśniawki...

Adamon...widziałem ryby z pleśniawką - owszem problemy z płetwami były... Ale widziałem też ryby z ospą, dosłownie całe w białych kropkach, ale za każdym razem z całymi płetwami. Do tego całkiem ruchliwe... Z dnia na dzień tak nie zdychały.

 

Adamon, leki też mogą zaszkodzić...a podwyższenie temperatury....chłopie nie siej paranoi, proszę Cię. Jeśli o ospę chodzi to podniesienie temp. to podstawa....

 

 

Fajnie gdyby można było zobaczyć dokładniejsze foty ryb - nie z góry...

 

Jak kobitka wcisnęła Ci różne ryby to mogła też wcisnąć Ci takie ledwo żywe z myślą że początkujący akwarysta się nie skapnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niger1317: nie pyskuj! :roll:

Nie każdy lek musi od razu siać zniszczenie, jak Ty to ładnie w słowa obrałeś. Profilaktycznie (!) w każdym akwarium mądrego akwarysty powinien pływać gdzieś sobie np. za tłem strukturalnym 1 (jeden) ząbek czosnku. I najważniejsze - taki wybór nie absorbuje. Dotąd, spotkałem się u siebie tylko z jedną epidemią ospy - mianowicie u mojej siostry. I tylko u niej.
Jest wiele już zielonych użytkowników, którzy uważają, że podwyższenie temperatury to podstawa. W zaawansowanej ospie jednak robić tego nie można.


Środki lecznicze stosowane w leczeniu rybiej ospy to: A) zieleń malachitowa – stosowana jako roztwór leczniczy 1-10 ml roztworu macierzystego (0,1 g zieleni malachitowej na 100 ml wody) na 100 l wody – stosowany jako kąpiel długotrwała, co trzeci dzień roztwór należy wzmacniać, dodając ½ pierwszej dawki. B) błękit metylenowy – roztwór 3-4 mg na 1 l wody stosowany w kąpieli długotrwałej. C) błękit metylenowy (dla ryb które są wrażliwe na FCM) – roztwór 2-2,5 mg na 1 l wody stosowany w kąpieli długotrwałej, po pięciu dniach do roztworu leczniczego dodaje się 0,5 mg na 1 litr D) siarczan miedzi – roztwór 0,5-1,5 mg na 1 l wody stosowany przy kąpieli długotrwałej E) siarczan miedzi i kwas cytrynowy – roztwór 0,15 mg siarczanu miedzi i 9,10 mg kwasu cytrynowego na 1 l wody stosowany przy kąpieli długotrwałej F) FMC – mieszanina formaliny, błękitu metylenowego i zieleni malachitowej – po sporządzeniu roztworu macierzystego (100 ml formaliny, 370 mg błękitu metylenowego i 370 mg zieleni malachitowej) stosujemy go w roztworze leczniczym w dawce 1-1,2 ml na 100 l wody – kąpiel długotrwała. G) trypaflawina – roztwór 0,1-0,4 mg na 1 l wody stosowany w kąpieli długotrwałej H) Aureomycin – w dawce 12 mg na 1 l wody podczas kąpieli długotrwałych I) hydrochlorek chininy – w dawce 10 mg na 1 l wody – podczas kąpieli długotrwałej.


Pasożyt najszybciej dorasta i rozwija się na skórze ryby w temperaturze 25ºC, natomiast w temperaturze 32-33ºC ginie w ciągu 4-6 godzin.


Pono:podwyższenie temperatury powoduje wtrząs termiczny u rybki, co składa się na późniejsze powikłania chorobowe, np. przeziębienie. Zwłaszcza jak się ma akwarium zimne - wtedy podwyższenie temperatury, np. do 25 stopni, jeszcze bardziej szkodzi. A taki akwarystek pomyśli zupełnie inaczej.

Amen.

Po pierwsze. Podwyższenie temperatury przy ospie (tak zdiagnozowaliście, chociaż ja po zdjęciach niewiele wnioskuję a wierzcie mi, znam się na tym) jest priorytetem- nic ryb nie zabije, więc jak stwierdził niger1317- piszesz wierutne bzdury. Po drugie, chemia i leki to ostateczność- zawsze. Tym bardziej zwlekamy z chemią, jeśli nie wiemy co rybie dolega (a mam wrażenie, że zgadujecie). Po trzecie, za to:

niger1317: nie pyskuj! :roll:

dostajesz ostrzeżenie.
mod. SzaraMysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz przeczytaj jeszcze raz co napisałem i się zastanów nad tym co napisałeś Ty.

 

 

W odpowiedzi na pierwszą linijkę: Niski poziom intelektualny prezentujesz przyjacielu :) Wiesz, lubie takie wrodzone chamstwo u ludzi. Zawsze wydawali się taaaacy śmieszni....zakompleksieni...poezja...

Masz jeszcze jakieś doświadczenie w leczeniu chorób oprócz rybek siostry? Pewnie nie. Więc głosu nie podnoś mały teoretyku, trochę kultury...

 

Wiem że to spam to co napisałem...nawet ciężko mi się jest ustosunkować do tego co napisał przedmówca bo akurat do tego tematu jego wpisy nijak nie pasują...po prostu sensu nie mają:)

 

Jak by co....dzięki za ostrzeżenie...

 

ps. bo zapomniałem dopisać, podniesienie temperatury 24 do 25 stopni może zabić ryby....masz kolego racje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi. Napisałem, że podniesienie temperatury do ponad 30 stopni może być fatalne w skutkach.

Widać od razu, że jesteś jeszcze niedojrzały, i nie rozumiesz ironii. Zwłaszcza, że jeszcze bluzgasz na innych.

Nie spamujta.

 

Twórca tematu - nie odpowiadam za błędy tego oto chłopaczka.

 

"Zaatakowałeś" pierwszy, po poście nigera1317, odnośnie wątpliwości dotyczących zdiagnozowanej choroby. Zaczynasz się wykłócać. Zakończ tę dywagacje i nie szarżuj z oskarżeniami o bluzganiu, nie to forum.

mod. SzaraMysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzi ktoś co można jeszcze zrobić dziś kolejny gupik padł

Chcesz żebyśmy Ci pomogli?

Po pierwsze i najważniejsze zmień obsadę. Zła obsada to super wspomagacz chorób.

Po drugie zrób jakieś konkretne foty. Cyknąłeś jakieś trzy z góry, na których nic nie widać.

 

Czekamy na dokładnie foty i chęć zmienienia obsady na prawidłową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...