Skocz do zawartości

amano ucieka z akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Pierwszej nocy uciekła mi amano (akwarium z pokrywą, nie zabezpieczyłem wylotów na kable ani kaskady), po ucieczce każdy zakamarek został zabezpieczony. Dziś rano wstaję i brakuje jednej, znalazłem ją koło łóżka jakieś 1,5 metra od akwarium wyschniętą już całą. Zastanawiam się którędy teraz mogła uciec???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm może na wylot od kaskady dać coś mocniejszego bo mam powiedzmy z wyciętego plastiku i jest to nie do ruszenia choć mogę się mylić :D z drugiej strony nieraz widziałem jak próbowały do kaskady się dostać i prąd był na tyle silny że nie dawały radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co tylko dwie uciekły. Zarówno filtr kaskadowy jak i dziury w pokrywie na kable są zaślepione (docięty plastik plus taśma malarska), miałem jedną szczelinę ok 3-4 mm między pokrywą a szybą nie zabezpieczoną może tędy uciekła, teraz tam jest wciśnięta gąbka. Dziś wokół akwarium wysypałem mąkę :D:D aby w razie co wiedzieć z której strony uciekają, ale obejrzałem obudowę i akwarium dokładnie i każda szczelina jest zabezpieczona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem jedną szczelinę ok 3-4 mm między pokrywą a szybą nie zabezpieczoną może tędy uciekła, teraz tam jest wciśnięta gąbka

Bardzo możliwe. Różnie to potrafią się przecisnąć. Trzeba zwracać uwagę na wszystko. Jak pojawi się lub zauważysz jakąś szczelinę najlepiej od razu zabezpieczyć dla świętego spokoju swojego i zwierząt.

 

Dziś wokół akwarium wysypałem mąkę

No nie gadaj :shock: Weź wrzuć zdjęcie jak to wygląda :D Na pewno zdjęcie warte obejrzenia :P Jak nie na forum to podrzuć mi na PW :P

 

aby w razie co wiedzieć z której strony uciekają,

Nie wiem jak to dokładnie obsypałeś mąką, ale może wypaść na teren "nie zabezpieczony mąką (boże jak to brzmi)" i polecieć w inną stronę.

Ale pomysłowość się chwali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...