Jump to content

amano ucieka z akwarium


Recommended Posts

witam

 

Pierwszej nocy uciekła mi amano (akwarium z pokrywą, nie zabezpieczyłem wylotów na kable ani kaskady), po ucieczce każdy zakamarek został zabezpieczony. Dziś rano wstaję i brakuje jednej, znalazłem ją koło łóżka jakieś 1,5 metra od akwarium wyschniętą już całą. Zastanawiam się którędy teraz mogła uciec???

Link to comment
Share on other sites

hmm może na wylot od kaskady dać coś mocniejszego bo mam powiedzmy z wyciętego plastiku i jest to nie do ruszenia choć mogę się mylić :D z drugiej strony nieraz widziałem jak próbowały do kaskady się dostać i prąd był na tyle silny że nie dawały radę...

Link to comment
Share on other sites

Jaką masz resztę obsady? Może coś je goni w nocy?

 

A co do pytania głównego. Jak My mamy Ci na to odpowiedzieć? Przecież nikt nie widział twojej pokrywy. Przeszukaj całą pokrywę, znajdź wszystkie dziury i tamda. Przez którąś uciekła Ci krewetka.

Link to comment
Share on other sites

Póki co tylko dwie uciekły. Zarówno filtr kaskadowy jak i dziury w pokrywie na kable są zaślepione (docięty plastik plus taśma malarska), miałem jedną szczelinę ok 3-4 mm między pokrywą a szybą nie zabezpieczoną może tędy uciekła, teraz tam jest wciśnięta gąbka. Dziś wokół akwarium wysypałem mąkę :D:D aby w razie co wiedzieć z której strony uciekają, ale obejrzałem obudowę i akwarium dokładnie i każda szczelina jest zabezpieczona ;)

Link to comment
Share on other sites

miałem jedną szczelinę ok 3-4 mm między pokrywą a szybą nie zabezpieczoną może tędy uciekła, teraz tam jest wciśnięta gąbka

Bardzo możliwe. Różnie to potrafią się przecisnąć. Trzeba zwracać uwagę na wszystko. Jak pojawi się lub zauważysz jakąś szczelinę najlepiej od razu zabezpieczyć dla świętego spokoju swojego i zwierząt.

 

Dziś wokół akwarium wysypałem mąkę

No nie gadaj :shock: Weź wrzuć zdjęcie jak to wygląda :D Na pewno zdjęcie warte obejrzenia :P Jak nie na forum to podrzuć mi na PW :P

 

aby w razie co wiedzieć z której strony uciekają,

Nie wiem jak to dokładnie obsypałeś mąką, ale może wypaść na teren "nie zabezpieczony mąką (boże jak to brzmi)" i polecieć w inną stronę.

Ale pomysłowość się chwali ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...