Skocz do zawartości

SKALARY - jaka temperatura wody?


gregor_old
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawelhodowca

witam zakladam akwarium 120l ,chcialbym trzymac skalary,jaka obsade byscie mi doradzili,dziekuje

2 (para) skalar

15 razbora klinowa

4 prętnik karłowaty

1 zbrojnik

8 kirysów panda lub 6 pstrych/spiżowych itp.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i 200l moze być za małexD nie rozumiem jak niektórzy piszą ta i ta ryba musi mieć tyle litrów, przecież może mieć w cho**oy długie akwarium a niskie i co będzie 200l? - będzie a skalarek będzie suszył grzbiet na wietrze..

jak chcesz trzymać skalary musisz mieć wysokie akwa (50cm powinno wystarczyć) długość myśle że min 80cm, oczywiście że możesz trzymać je i w znacznie mniejszym zbiorniku-też będą żyły ale chodzi o to żeby zapewnić im dobre samopoczucie

 

a żeby nie było że całkowicie nie na temat - gdy 3małem skalary temp w akwarium miałem 26-27st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

Będą źle się czuły, nie będą miały za dużo miejsca do pływania jak urosną a w ogóle nie urosną- będą chore- skarłowacieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą źle się czuły, nie będą miały za dużo miejsca do pływania jak urosną a w ogóle nie urosną- będą chore- skarłowacieją.

Hmm... Jak zachorują to niedobrze. A co do skarłowacenia to by mi wcale nie przeszkadzało, że nie urosną, wręcz przeciwnie (małe akwarium - małe skalary - ekstra)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

Będą źle się czuły, nie będą miały za dużo miejsca do pływania jak urosną a w ogóle nie urosną- będą chore- skarłowacieją.

Hmm... Jak zachorują to niedobrze. A co do skarłowacenia to by mi wcale nie przeszkadzało, że nie urosną, wręcz przeciwnie (małe akwarium - małe skalary - ekstra)
Skarłowacenie to nie tylko dostosowanie się rozmiaru ryby do akwarium, ale to poważna choroba która może doprowadzić do innych chorób, ale napewno skróci to życie ryby :roll: Jeśli nie zależy ci na zdrowiu i szczęściu ryb to proponuję arapaimy- będzie super efekt ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...