Skocz do zawartości

twarda woda(?)


Rekomendowane odpowiedzi

witam,na sciankach akwarium pojawil sie kammienny nalot,powychodzily z tego zacieki ktore wygladaja koszmarnie,niedługo powstana pewnie z tego jakies stalaktyty ...:lol:przy probie zmazania woda robi sie metna,filtr pracuje caly czas,rybek jeszcze nie ma ,mialem je kupic za kilka dni,woda jest pewnie bardzo twarda,po jej wymianie pewnie bedzie tak samo...co robic ,pomocy :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,na sciankach akwarium pojawil sie kammienny nalot,powychodzily z tego zacieki ktore wygladaja koszmarnie,niedługo powstana pewnie z tego jakies stalaktyty ...:lol:przy probie zmazania woda robi sie metna,filtr pracuje caly czas,rybek jeszcze nie ma ,mialem je kupic za kilka dni,woda jest pewnie bardzo twarda,po jej wymianie pewnie bedzie tak samo...co robic ,pomocy :cry:

Jaki zbiornik, czy są rośliny, jaki filtr i oświetlenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarium 54 litry,kupione razem w zestawie z filtrem wewnetrznym,oswietleniem i grzalka.Doszedlem do wniosku,ze to chyba żwirek zastosowany do podloza,pomimo 10 conajmniej płukania woda pozostaje mleczno biala,albo sam juz nie wiem.Zwirek zostal kupiony w sklepie akwarystycznym...na wszelki wypadek,wszystko wyladawalo na smietniku,wode wymienilem,ale przedtem przepuściłem ja przez filtr BRITA,od razu ma lepszy kolor i juz tak nie wali chlorem,jutro kupie nowy ,ciemny zwirek.Roslinek jeszcze nie mam,sklep(w Irlandii)-jest wielki,maja tu chyba wszystko...oprócz roślinek!!!same plastiki :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój żwirek przemyłem i 3 razy wygotomałem mam ,,Neptun 200'' wymieszany z jasno czerwoną skałą naturalną i niemam żadnych problemów.

Jaką masz wydajność filtra ja mam 280l na godzine i daje rade.Pozdrawiam

 

Akwa 54l

Obsada:

2x neon innessa(bendzie więcej)

2x mieczyk hellera

4x brzanka brokatowa

1x glonojad zbrojnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...