Skocz do zawartości

Brudna woda


Shark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem 10 kg drobnego żwiru. Pisze, że wielokrotnie płukany. Oczywiście sam również go przepłukałem. Woda w łazience brudna... W końcu po płukaniu umieściłem w akwarium, zalewam, a tam... syf! Cała woda brudna jak nic. Wiele razy jak zalewałem akwaria nic takiego się nie działo. Jedynie przy białych kamieniach woda mętniała albo przy zwyczajnym żwirze, lecz nie w tak wielkim stopniu. Co mogło to spowodować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr właśnie pracuje. Żwir sam parzyłem. Najpierw umieściłem w akwarium i wyrównałem, a potem zalałem powoli wodą.

A czy nalewałeś wodę bezpośrednio na żwir czy za pośrednictwem jakiegoś talerzyka? Bo jeśli wodę nalewałeś prosto na żwir, to być może resztki syfu wyleciały z pomiędzy kamieni i to spowodowało twój problem z brudną wodą :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talerzyk kładzie się tylko po to, żeby nie zruszyć ułożonego już podłoża.

Jeśli żwir nie był dobrze wypłukany to choćbyś lał wodę po całej zastawie stołowej to i tak będziesz miał brudną wodę, więc nie pisz głupot, że w tym przypadku talerzyk ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę jak się powinno robić, żeby nikogo nie wprowadzać w błąd. To, że autor użył złego żwiru lub źle go przepłukał to JEDNO a FAKT jak powinno się napełniać zbiornik żeby BARDZIEJ nie zmącić wody to zupełnie inna kluczowa sprawa. Skoro dla ciebie nie ma to ŻADNEGO znaczenia to napełniaj sobie zbiornik po swojemu i nie pisz takich rzeczy OK? Mógłby równie dobrze płukać żwir w zalanym już zbiorniku i tak miałby mętną wodę. Co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalewałem zbiornik w którym nie płukana ziemia ogrodowa była przykryta cienką warstwą żwiru zmętnienie było podobne jak u autora tematu z tą różnicą że on nie używał ziemi ogrodowej. Gdybym zalał samą ziemię ogrodową w NORMALNY sposób było by zmętnienie które po pewnym czasie by osiadło ale wg ciebie różnicy nie ma jak. Rozumiesz co chcę powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talerzyk kładzie się tylko po to, żeby nie zruszyć ułożonego już podłoża.

Jeśli żwir nie był dobrze wypłukany to choćbyś lał wodę po całej zastawie stołowej to i tak będziesz miał brudną wodę, więc nie pisz głupot, że w tym przypadku talerzyk ma znaczenie.

Sorki :) Mój błąd :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talerzyk kładzie się tylko po to, żeby nie zruszyć ułożonego już podłoża.

Jeśli żwir nie był dobrze wypłukany to choćbyś lał wodę po całej zastawie stołowej to i tak będziesz miał brudną wodę, więc nie pisz głupot, że w tym przypadku talerzyk ma znaczenie.

Popieram tutaj kolegę.

Mająć brudne podłoże tak czy tak woda zmętnieje chodź byś jak to kolega powiedział "lał wodę po całej zastawie stołowej". Cały ten "brud" w podłożu i tak zostanie ruszony poprzez ryby denne, podczas odmulania czy sadzenia roślinek.

Załóżmy, że miałem super farta i udało Ci się nic nie poruszyć z tego podłoża. I co lepiej, żeby ten brud został w podłożu? Poczekamy chwilkę, a autor tematu założy kolejny z nazwą "Moje ryby zdychają!!! HELP!!!"

 

Dobre umycie/przepłukanie podłoża to sprawa priorytetowa, gdyż później już nie będzie się go płukał aż do restartu. Nie doliczając już lekkiego syfku z resztek pokarmu, kupek rybek, które mogą zostać w podłożu, bo zawsze może się zdarzyć. Brud z podłoża + te nieczystości i nie szczęście gotowe, bo "podłoża się nie chciało dokładnie przepłukać"

 

Do autora:

Czy już jakieś ryby są w tym akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...