Skocz do zawartości

Podłoże


PiaseQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje kamyczki w akwarium robią się coraz bardziej zielone. Nie jest to zbyt duży osad lecz na białych podłożu nie zbyt ładnie to wygląda. Podmieniam wodę co tydzień lecz to nic nie daje. Czy to już czas na całkowite wymienienie wody i opłukanie kamyczków w czystej wodzie? Ostatni raz całkowicie wodę wymieniałem jakieś sześć miesięcy temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyczki mam zmieszane z jakimś żwirkiem chyba typowo do akwarium. Tata mi je przyniósł z pracy gdyż tam likwidowali akwarium. Owszem, są to glony i zgadzam się z tym jak najbardziej. Ale nie wiem czy już wymieniać wodę bo była wymieniana pół roku temu. Jak bym miał czyścić akwarium tak całkiem to bym na pewno zrobił spore zmiany. Po pierwsze pod kamyczkami nie mam żadnego podkładu . Wymienił bym rośliny i dodał jakiś korzeń który sprawi dużo kryjówek bo jak na razie mam otwartą przestrzeń która na pewno nie doje uroku.

Jak na razie moje akwarium wygląda tak:

Dołączona grafika

 

Może coś doradzicie.

 

Posiadam:

3x Zwinnik

2x gupik

1x danio

1x kosiarka

2x jakaś ryba nie znam jej nazwy. Dostałem ją z 2 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakie masz oświetlenie, filtracje, jakie nawozy stosujesz, a i jaki to litraż, bo juz mi się nnie podoba Twoja obsada. Co do tego glonu, to może to okrzemki, sprawdzałeś?

Posiadam:

3x Zwinnik

2x gupik

1x danio

1x kosiarka

2x jakaś ryba nie znam jej nazwy. Dostałem ją z 2 lata temu.

Gupik, to pewnie parka, a powinno być, o ile chcesz je rozmnażać, to 1 samiec i 2 samiczki, bo samiec zamęczy jedna samiczkę.

Danio, ryba stadna, nie trzyma się ich pojedynczo.

Kosiarka, to samo, i wymaga większego akwarium, a Twoje jest zdecydowanie za małe.

2x jakaś ryba nie znam jej nazwy.

Daj fotki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z glonami już nie aktualna.

A co do rybek to dzięki za radę. Mam zamiar oddać danio, kosiarke oraz te dwie rybki:

Dołączona grafika

 

Chodzi o tą niżej. mam je dwie.

 

I zastąpię te ryby sześcioma neonkami i czterema kiryskami, zastanawiam się jeszcze nad jednym gupikiem ale wtedy już będzie 16 ryb a to chyba za dużo na 50-54l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...