Skocz do zawartości

Pielęgnica Papuzia - czarne plamki - choroba?, otarcia??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem otóż jakieś dwa tygodnie temu oddałem moje dwie pielęgnice papuzie koleżance. Dziś dostałem od niej te oto zdjęcia jak wygląda jedna z papuzi. Zastanawiam się czy to jakaś ospa czy cos innego?. Dodam, że mówiła mi ona ze w akwarium ma zamek o który namiętnie walczą moje papuzie z jakimś sumikiem bliżej mi nie znanym. I Nie wiem właśnie czy to są byc może jakies otarcia po stoczonych walkach czy to może jakieś choróbsko?. Nie długo zostanie kupiony drugi zamek do akwarium aby zakończy te zapasy. Proszę o pomoc w podpowiedzi co to jest. Pozdrawiam

post-6808-13685166938769_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie wiem jak to się nazywa , ale tez szukałam coś na ten temat. Często papuzie sprzedawane w sklepie mają właśnie takie "plamy" w jednej teorii czytałam że zależy to od zmian warunków w akwarium , stresem . Papuzie moga też całkiem stracić swój kolor , który może tak szybko powrócić jak szybko znikną . Należy poszukać jeszcze w necie na temat pigmentacji papuzich , ciężko znaleźć , mało kiedy ludzie szukają bo dużo ludzi poprostu nie kupuje ich. U mnie przy podmiankach jedna z papuzich właśnie dostaje takich "ciapek" na ciele po czym powraca do normalnego koloru , sama bym się chciała dowiedziec o co w tym chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma związek ze stresem to się nie dziwię bo patrząc na tą fotę to akwarium się nie nadaje dla tych ryb choćby zamek żółty żwir co to jest ?

Miałem to samo napisać ale moderatorzy ostatnio na mnie polują ;)

 

Zwykle te ryby szpikowane są różnymi barwnikami. Potem są takie konsekwencje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co do komentarzy o akwarium to dajcie sobie spokój, wiem, że macie najlepsze akwaria :) Te również nie jest moje tylko koleżanki. Co do ryby to kolego również nie musisz pisać co to jest i skad to sie bierze bo chyba każdy wie :) Trzymajmy komentarze dla siebie lub dla temtów z tym związanych. Więc w takim razie nie pozostaje mi niec innego jak podziekować za odstresowanie mnie, że to nie żadne choróbsko. :) Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kolego ja mam sumienie czyste, co do akwaria o którym mowa takie jest i juz, pozatym zdjecie jest robine telefonem więc też jakość nie jest najlepsza :)

Niektórzy tłuką np. żony i też mają czyste sumienie ;)

 

Na pewno w rzeczywistości ten zamek jest piękny :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...