Skocz do zawartości

Dziwne zachowania skalarów i gurami


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:help: Na początek zacznę od akwarium i obsady:

-2 skalary (wcześniej było 6)

-4 samice gupika, 5 samców gupika

-parka molinezji złotych

-parka molinezji black molly

-parka molinezji srebnych

-2 glonojady albinosy

-2 zbrojniki niebieskie

-2 bocje pręgowane

-1 bocja wspaniała (były 3)

-3 kiryski spiżowe

-3 kiryski pstre

-1 mułojad

-2 raki cambarellus patzcuarense orange

-2 raki cambarellus texanus

-parka gurami mozaikowe i złote (już żadne nie przeżyło :cry: )

akwarium 155l

podłoże: piasek, w nie których miejscach żwirek dla roślinek

grzałka temp.28*C

Filtr kubełkowy 1000/h

napowietrzacz

Skalary i gurami nic nie jedzą, nie reagują na nic, są ciągle w jednym miejscu w akwarium(w kątach) inne ryby czują się dobrze nic im nie dolega. CO IM JEST? :help: POMOCY :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gurami, Skalary, glonojady i kiryski bym może ewentualnie zostawił a reszty sie pozbył.

Zostawiłbyś Skalary w 155l? To raczej kiepski pomysł.

 

Co autora tematu:

Szybko do działu obsady i założyć temat w sprawie swojego akwarium.

Obsada fatalna, więc choroby czy ataki będą się nasilać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że obsada jest nie taka jak powinna być to już zostało powiedziane. Wystarczy jak jedna osoba zwróci na to uwagę. Nie wiem po co następne posty z jednym i tym samym. Zamiast wywijać rozumem może ktoś by się zainteresował problemem...

Wracając do tematu. Przyczyn może być wiele od złych parametrów wody po choroby. Dlatego idąc drogą eliminacji napisz jak często i ile podmieniasz wody. Jak masz testy to napisz wyniki testów na azoty. Jeżeli ryby robią białą ciągnącą kupę znaczyć to będzie że w ich ciele żyją pasożyty. Napisz o kolorach ryb, tempie oddychania. Zwróc uwagę czy ciało ryb jest uszkodzone. Czy na głowie skalara nie widać małych dziur? Im wiecej informacji podasz tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodę podmieniam co 1.5 tygodnia, podmieniam 1/3 wody, testów niestety nie mam, myślę że z azotem nie mam problemu, bo mam od niedawna gałęzatkę kulistą, która pochłania te szkodliwe substancje, robią normalną kupe, kolory mają piękne tylko te które chorują przez co nie jedzą bladną, oddychają normalnie nie mają żadnych uszkodzeń. Jeszcze jakieś pytania to odpowiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zgaszeniu światła ryby wypływają czy dalej są ukryte?

Jak wygląda u ciebie czyszczenie filtra? Jak duże wkłady ma filtr?

Masz jakieś problemy z glonami lub mętną wodą?

Wyprzedze twoje odpowiedzi na w/w pytania i dam swoją tezę:

Jeżeli ryby wypływają po zgaszeniu światła wina w ich zachowaniu jest w strasie. Stres może wynikać z kilku powodów: małe akwarium, źle dobrana obsada-ryby szybko pływające z majestatycznymi, złe parametry wody-twardość ph, ataki innych ryb, straszenie ryb przez lokatorów domu itp.

2 pomysł- wysoki poziom azotów lub amoniaku.

Filtr ma wysoką wydajność ale małą powierzchnię filtracyjną. Przez to ilość bakteri jest niewystarczająca dla takiej ilości ryb.

LUB. Podczas wymiany 1/3 wody w akwarium są robione ogólne porządki i czyszczony filtr pod kranem. Przez to większość bakteri ginie. Czytaj znów problem z azotami.

Także w skrócie stawiam na złe parametry wody lub stres.

To co napisałem wyżej to wróżenie z fusów. Ze względu że nie będę miał czasu popołudniu na forum postanowiłem od razu napisać co podejrzewam. Oczywiście czekam na odpowiedzi na w/w pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...