Skocz do zawartości

Nie celowy restart biologii


Magik88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc i o informacje na temat co sie bedzie dzialo i co mam robic zeby uratować moje rybki.

Jakiś czas temu ryby (pyszczaki saulosi) stracily kolory nie pobieraly pokarmu, byly plochliwe i apatyczne. probowalem roznych rzeczy az wkoncu doszlo do tego ze wymienialem duza czesc wody ok 30% moze wiecej. wyczyściłem dość mocno filtr jeden i drugi, skoczyly azostany i azotyny to wartosci szkodliwych no2 - 0.3, no3. ok 50. I teraz nie wiem czy dalej podmieniac wode raz w tygodniu czy dac jej sie ustabilizowac? czy natychmiast podmienic. prosze o rady. Ryby nabrały kolorow po mojej interwecji zaczely jesc ale zrobilem przypadkowo restart akwarium, pojawily sie okrzemki, zawaliłem sprawe i teraz prosze was o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe, ale w miarę częste podmianki.

Codzienne badanie wody, szczególnie na NO2.

Najpierw mała głodówka, później oszczędniejsze karmienie ryb w najbliższym czasie.

az wkoncu doszlo do tego ze wymienialem duza czesc wody ok 30% moze wiecej.

Tak przynajmniej 1/4 powinieneś normalnie podmieniać mniej więcej co tydzień. Może to było powodem początkowych problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mija tydzien, robie podmianki, nie karmie obficie ryb, parametry jakie były takie są dalej. Minimalnie spadlo no3, odcien czerwonego/rózowego jest bledszy jednak dalej zdecydowanie za wysoki, Nie mam juz cierpliwości. Szkoda mi tych ryb. Nie wiem skad ten skok parametrów i dlaczego nie spadaja....

 

Ryby wróciły do dawnej formy! dzieki za pomoc tym które ja udzielili =D no3 spada. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...