Skocz do zawartości

120 L :)


wołkov
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka , chciałbym żebyście zaproponowali jakieś ciekawe obsady myśle , że Ameryka południowa . dodam że lubię nie duże rybki . mam starą obsadę jeszcze z małego baniaka ale planuje je wymienić . Jakie są wasze sugestie ? ;D baniak wyglada m/w tak : 120x40hx30 ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorka ! :D miało być 100 cm ! :D . stare miałem zamiar oddać kumplowi albo oddać do zoologa w zamian za inne jakieś stadko , pytałem już kolesia w sklepie mówił ze da rade . póki co mam :

 

4 zbrojniki , kilka platynek , 4 neonki czarne (dziewczyna mi kupiła 6 z czego okazało się że gość w sklepie zamiast neonków wrzucił 2 samice gupika ... idiota ale to na jego niekorzyść bo gupiki były droższe haha :D ) ok 13 molinezji para starych i reszta małe i ok 20 gupików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :D

Skoro ma być to akwarium biotopowe- Ameryka Południowa to proponuję hmmm...

1.

Pielęgnice meeki, stadko ok.5-6 sztuk, do tego sumiki.

2.

Neony Innesa stadko ok. 15 sztuk i neony czarne tez ok. 15 sztuk, a na dno jakieś małe glonojady.

 

Jeśli jesteś początkującym akwarystą to bardziej jestem za drugą obsadą, bo pielęgnice kiedy dojrzeją płciowo to dobierają się w pary. Wtedy zaczynają atakować resztę obsady... wyrywają rośliny i robią przemeblowanie w akwarium, ale naprawdę są bardzo ciekawymi rybami, tak zwana ryba z charakterem. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

babram się w akwarystyce już trochę ale w ogólniaku a teraz myślę nad czym innym "nowym" może Azję jeszcze muszę się zastanowić czy Azja czy Ameryka jak się nie zdecyduje to chyba zostanę przy niewielkiej obsadzie wielogatunkowej ;) a o obsadę pytam z ciekawości czy by mi się mniej więcej podobała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak, to zaproponuję Ci jeszcze obsadę z Azji:

-gurami mozaikowe 6 sztuk

-razbora klinowa 15 sztuk (żeby ożywić trochę akwarium)

- na dno bocja wspaniała 3 sztuki.

Według mnie właśnie do takiego akwarium ciekawsza jest obsada azjatycka, ale to tylko moja opinia, gdy ryby tu i tu są bardzo ciekawe, różnorodne i kolorowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co w końcu? Azja? Ameryka? Wielogatunkowe? Widzę, że coś by się chciało, ale nie wiadomo co :P

 

Najlepiej będzie jak przejrzysz te tematy i powiesz co Ci się podoba i coś się z tego wybierze:

viewtopic.php?f=39&t=19607

viewtopic.php?f=39&t=41358

viewtopic.php?f=39&t=32927

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak, to zaproponuję Ci jeszcze obsadę z Azji:

-gurami mozaikowe 6 sztuk

-razbora klinowa 15 sztuk (żeby ożywić trochę akwarium)

- na dno bocja wspaniała 3 sztuki.

Według mnie właśnie do takiego akwarium ciekawsza jest obsada azjatycka, ale to tylko moja opinia, gdy ryby tu i tu są bardzo ciekawe, różnorodne i kolorowe.

A może coś innego:

1+1 gurami dwuplamisty

20x neon innesa

6x kirysek spiżowy

I jak chcesz to zbrojnik niebieski.

Gurami się trzyma w haremach. A wy piszecie w parach albo 6 sztuk . No bez przesady. :shock: :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...