Skocz do zawartości

Filtr kubełkowy do 60l pilne!


GALAKTYKA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę coś ci powiedzieć na temat Mini kani

 

Osobiście używam Mini kani 120 w baniaku 30l, wiem trochę przesadziłem ale mocy pod dostatkiem.Myślałem że zrobi mi pralkę ale w mini kani jest regulacja przepływu wody która sie spisuje wyśmienicie.Nie wziąłem 80 (chociaż i to za dużo na 30 )bo jak bym w najbliższym czasie zmieniał akwa na większe to 120 będzie idealna.Wkłady jakie są fabryczne to: (od góry) gąbka+wata+kermyzat+ceramika .Po miesiącu użytkowania kermyzatu uwalnia on zebrane składniki takie jak fosfor, więc lepiej wyjąć i zastąpić ceramiką.Przepływ pompy to 650l/h bez wkładów, a z wkładami 350l/h.U mnie leci około 320l/h gdyż pompa musi przepompować 50cm w dół a potem jeszcze raz 50cm do góry i do deszczownicy.Małym utrudnieniem są węże, ciężko się nimi manewruje bo są sztywne (ale nie aż tak) to tylko w moim przypadku, bo na zamontowanie całego filtra z wężami miałem mało miejsca z godzinę się upierałem aby wszystko ładnie wyglądało.Fajny ułatwieniem jest to aby węże przelać gorącym wżątkiem lub do wany z gorącą wodą, pomoczyć, a potem trochę porozciągać.Jeśli w akwarium pływają jakieś narybki lub małe rybki to lepiej założyć taką osłonkę co jest w zestawie (nie wiem jak się to nazywa takie coś jak rurka tylko że ma kratki i ryby nie wpadają).Raz mi wpadły tam narybek, myślałem że porostu zginą a tu się okazuje że w kubełku pływał :) i to chyba ze 2 tygodnie.

 

Nie wiem co ci jeszcze napisać :) I tak sie rozpisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w akwarium pływają jakieś narybki lub małe rybki to lepiej założyć taką osłonkę co jest w zestawie (nie wiem jak się to nazywa takie coś jak rurka tylko że ma kratki i ryby nie wpadają)

 

 

To się nazywa prefiltr .

Też posiadam ten filtr i zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...