Skocz do zawartości

Pelia jako trawa?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy nie dało by rady zrobić tak :

Dajesz siatkę i pod siatkę tą pelie troche piachem przykrywasz i masz trawnik.

Ale nie wiem jak by to wyglądało.

Co :zamieszany: !! Jak piachem przykryjesz to ci spod niego nie wyrośnie :shock: . Kładziesz pelię na siatkę szytywną obwiazyjesz żyłką i na rogach sitki po m ałym kamyczku . i Powinno to bardzo ładnie zarosnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liście peli muszą być na powierzchni pod wodą zgnije tylko korzenie mogą być zamoczone.Takie sadzenie nawet na siatce będzie problemowe bo będzie wypływała a i tak nie urośnie pod wodą.

 

Panu to się chyba pelia z pistią pomyliła. Proszę dokładnie czytać i nie pisać bzdur.

mod. SzaraMysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory pelia tak ja myślałem że pistia a pisałem o peli :P Trawnik można zrobić przyczepiając ją do kamieni żyłką ale i tak ona będzie rosła tworząc kopułę.Najlepszym rozwiązaniem będzie siatka styropianowa jedna na drugą nałożone którą należy szczepić żyłką wędkarską w środek oczywiście dajemy pelię.To bardzo kruchy wątrobowiec więc należy ostrożnie się z nim obchodzić.Na koniec układam na dno jeśli siatka będzie szła do góry trzeba posypać ją podłożem.Nie należy jej sadzić w podłożu bo zżółknieje.Ta roślina nie jest aż tak wymagająca w światło da radę przy oświetleniu 0,3 W ale będzie wolniej rosła u mnie przy 0,7 w szalonym tempie ale u mojej siostry przy niskim świetle rośnie wolniej ale daje radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...