Skocz do zawartości

Problem z doborem oświetleniem do akwarium.


purpleman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum ;)

Mam taki problem, otóż dostałem akwarium do zagospodarowania, prawie wszystko już kupiłem(prócz rybek i roślin), ale mam problem z oświetleniem.

 

Mam taką pokrywę:

http://dl.dropbox.com/u/12003286/2011-1 ... .45.35.jpg

Do niej jest część, którą zakłada się od góry, w której są zamontowane żarówki:

http://dl.dropbox.com/u/12003286/2011-1 ... .46.03.jpg

Chciałbym dobrać odpowiednie oświetlenie dla akwarium. Akwarium ma niecałe 40l pojemności, a jego wymiary to 50x25,5x30cm.

Te żarówki, które są tam zamontowane mają po 25w, gwint e27 i są na 110v(to jest chyba główny problem..).

Wydaje mi się że możliwości mam takie:

-kupno podobnych żarówek(na razie nie znalazłem...)

-kupno żarówek energooszczędnych 11w albo 9w 6500k(ciężko, ale są dostępne)

-wymontowanie tej lampy i kupno jakiegoś modułu, świetlówki(tutaj niestety nie wiem jakie...)

-ostatecznie kupno transformatora 230v->120v ;)

Dodam, że ta część, w której jest zamontowana lampa ma 47cm szerokości.

 

Z góry dzięki za rady ;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał dwa kompakty 15W barwy zimnej. Koszt 20 zł- jak u mnie w mieście za takie 2 kompakty. I masz 30W! ;)

A i jeszcze jedno. jeżeli byłaby możliwość przesunięcia tych oprawek w lewo, to z prawej można zamocować kolejny kompakt.

Jest jeszcze możliwość zamontowania świetlówki rurowej ;) jednak wg mnie wyjdzie drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...