Skocz do zawartości

Moje Akwa 325l.


sirDevil81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D Mam akwarium 325l i zastanawiam sie nad paletkami :P jak na razie mam:

80 szt neona (w tym 20szt to neon czarny),

6 szt razbora hengela,

6 szt rodostomus -Zwinnik blehera,

5 szt otosek,

6 szt tęczanka, (2x neonowa, 2x niebieska, 2x boesemana)

5 szt kiryska,

x szt krewetek,

...

chciałbym do kupić jeszcze z 4 szt paletek ( Tiger Pigeon ) myslicie ze bedzie ciasno w akwarium ??

 

 

P.S.

te dwa mieczyki które widac na zdjeciu sa tylko tymczasowo w moim akwa :D

post-11384-13685166873414_thumb.jpg

post-11384-13685166873977_thumb.jpg

post-11384-13685166874536_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz mi tu MIŚIU ze tęczanek nie trzyma sie po 2 szt. ja mam szt SZEŚĆ !! a o ile mnie wzrok nie myli to w Twoim towarzyskim akwa pływa sobie jedna teczanka :D:D:D

Nie Misiuj mi tu bo ewentualnie moja dziewczyna może tak mówić ;)

 

Masz 6 ale po dwie z każdego gatunku.

 

U mnie był jeden niedobitek, którego szczęśliwie już sprzedałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paletki to chyba trochę dla bardziej zaawansowanych testy paskowe 3in1 nie wystarczą tylko kropelkowe napewno na no2,no3,po4 itp karmienie np sercem wołowym .

Krew mnie zalewa jak ktoś nie wykorzystuje tego co ma , masz 325l i jakieś neony , bystrzyki .itp

a nie pielęgnice i jakieś ciekawsze ryby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krew mnie zalewa jak ktoś nie wykorzystuje tego co ma , masz 325l i jakieś neony , bystrzyki .itp

a nie pielęgnice i jakieś ciekawsze ryby .

Trzeba do tego trochę dojrzeć żeby zobaczyć ich piękno i charakterność której nie uświadczysz np u żyworódek. Nie krytykuję obsady autora bo jeden lubi las a drugi córkę leśniczego, a przyłączam się jedynie do odczuć Kacperka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paletki to chyba trochę dla bardziej zaawansowanych testy paskowe 3in1 nie wystarczą tylko kropelkowe na pewno na no2,no3,po4 itp karmienie np sercem wołowym .

Krew mnie zalewa jak ktoś nie wykorzystuje tego co ma , masz 325l i jakieś neony , bystrzyki .itp

a nie pielęgnice i jakieś ciekawsze ryby .

 

"Paletki to chyba trochę dla bardziej zaawansowanych" ... dlatego mam taka obsade a nie inna. gdybym byl pewien tego ze dam rade z paletkami to bym juz je mial w akwa. chcialem najpierw sprawdzic jak mi to sie wszystko ułoży, czyli parametry wody, rosliny, rybki itd.

 

... chociaz gdy jestem w jakims sklepie zoologicznym i pytam o paletki to kazdy sprzedawca mi mowi ze to jest mit z tymi paletkami. Ze ciezko bylo je hodowac 30 lat temu, teraz jest łatwiej !!

 

moze mi ktos powiedziec czy takie testy kropelkowe ZOOLEK moga byc ?? na co zwraca uwage przy starcie z paletkami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zoolek jest tani ale podobno to dobre testy.Mi w zoologach też właściciel gadał że trzymają ryby w wodzie twardej o pH. zbliżonym do kranówki i bez filtra odwróconej osmozy ale ja w to nie wierzę chcą po prostu sprzedać

czyli jezeli nie ma sie odpowiedniego funduszu na te wszystkie filtry odwrconej osmozy (podobno sa strasznie drogie), testery i inne rzeczy to nie ma sie szans na to zeby hodowac paletki?? piszac hodowac mam na mysli to by sobie plywaly w akwa i slicznie wygladaly, nie chce ich hodowac dla narybku czy handlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że przeżyje jak weźmiesz jakieś pseudo paletki z pseudo hodowli to może przeżyje bo jak kupisz od prawdziwego hodowcy to od niego paletki będą okazem zdrowia karmione sercem wołowym z czosnkiem które są trzymane w krystalicznej czystej wodzie.Ja bym darował sobie paletki jeśli masz warunki kup sobie skalary naprawdę piękne ryby lub altumy choć te też są podatne na wszelakie choroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...