Skocz do zawartości

Wymiana tła


Maja_dm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No więc i na mnie przyszła pora. Moje tło ma już około 5 lat i czas je wymienić, gdzie nie gdzie pojawiły się odpryski farby, więc jutro restart.

Nowe tło oczywiście wykonałem sam.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Tak wyglądało po położeniu masy.

Jest już pomalowane ale zdjęcia dopiero jutro i relacja z wmiany. Ciekawi mnie co się dzieje za starym tłem ??

 

Zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm tło jest wewnętrzne tak jak i stare robione tą samą metodą które jak pisałem ma już 5 lat. Akwarium maro (jeżeli o te ci chodzi ) jak dobrze pamiętam ma niecałe 3 lata. Więc odpowiem że nie korzystałem z tego artykułu, choć tamte tło wygląda świetnie , a na żywo jeszcze lepiej ;). Tylko że ja nie mam czasu gramolić się od zimy do wiosny z tłem. Mi to zajęło 3 dni po 2 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc zbiornik wczoraj zrestartowany, trochę namieszałem tym ale już wszystko na dobrej drodze.

 

 

Dołączona grafika

 

Każdy mówi że jeżeli nie zapewni się dobrej filtracji za tłem to zrobi się syf i w ogóle. Tak wyglądała tylna szyba po zdjęciu tła - żadnego syfu, trochę kamienia.

Dołączona grafika

 

Wklejone nowe tło.

 

Dołączona grafika

 

Zalane akwarium troszeczkę woda mętna ;)

 

Dołączona grafika

 

Z rybkami i dodatkowym filtrem z innego zbiorniczka, mam trochę problem z NO2, ciężko je zbić, doszło nowe podłoże i część starego, 3 dojrzałe filtry i to niestety nie wystarczyło. Niestety nie obeszło się bez ofiar , rano znalazłem martwą małą rybkę :| rano NO2 na poziomie niemierzalnym przez moje testy , niestety w tą złą stronę :( . Niestety od dużych podmian zakwit pierwotniaków , część ryb dałem do innych zbiorników, część musiała zostać. Na chwilę obecną NO2 na poziomie 1

Tło oczywiście mi się nie podoba pójdzie do zmiany w ciągu miesiąca, jeszcze pokombinuję z oświetleniem, zobaczę co z tego wyjdzie.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...