Skocz do zawartości

Projekt zmian dotyczących funkcjonowania forum.


Grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzierzka - pomysł fajny, ale np nie podobało mi się jak to funkcjonuje na forum bonsai - "pomógł" może przyznawać tylko osoba która założyła wątek, a tymczasem u nas jest prośba, by nie zakładać bez potrzeby nowych wątków, tylko pytać w istniejących, a to automatycznie blokuje możliwość przyznawania "pomógł" w ogóle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzierzka - pomysł fajny, ale np nie podobało mi się jak to funkcjonuje na forum bonsai - "pomógł" może przyznawać tylko osoba która założyła wątek, a tymczasem u nas jest prośba, by nie zakładać bez potrzeby nowych wątków, tylko pytać w istniejących, a to automatycznie blokuje możliwość przyznawania "pomógł" w ogóle...

 

to wogole jest jakis dziki pomysl. w ogole, nie wiem co wy sie czepiacie... jak ktos chce, to niech nabija sobie posty, ale niech bedzie karany przed Moderatorow za robienie takiego czegos... jezeli pisze post "fajne akwa" czy inne takie, to niech one beda usuwane ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzierzka - pomysł fajny, ale np nie podobało mi się jak to funkcjonuje na forum bonsai - "pomógł" może przyznawać tylko osoba która założyła wątek, a tymczasem u nas jest prośba, by nie zakładać bez potrzeby nowych wątków, tylko pytać w istniejących, a to automatycznie blokuje możliwość przyznawania "pomógł" w ogóle...

 

 

Dlatego ten pomysł wymagałby dopracowania przez kogoś, kto ma lepsze wyobrażenie o tym wszystkim; chodziło mi w zarysie mniej więcej, aby po prostu ranga użytkownika rosła razem z jego "przydatnością" (przepraszam za trochę brzydkie określenie) dla innych...

 

jak ktos chce, to niech nabija sobie posty, ale niech bedzie karany przed Moderatorow za robienie takiego czegos... jezeli pisze post "fajne akwa" czy inne takie, to niech one beda usuwane ;]

Chodzi o to, że Moderatorzy też ludzie - mają pracę, rodziny, spać też muszą czasem;a coś takiego myślę, że automatycznie zmniejszyłoby liczbę "dzikich" postów; czasem naprawdę ciężko przebić się przez posty, aby znaleźć coś konkretnego; aby na bieżąco usuwać posty typu "fajne akwarium" albo "acha", modzi musieliby spędzać 24 godziny przed kompem, a pewnie liczba tych postów spadłaby, gdyby one nie dawałyby nic piszącemu, no i może skończyłyby się pyskówki (nadzieja matka głupich, ale jak każda matka dba o swoje dzieci :) )

 

Ach, jeszcze jeden dziki pomysł: aby użytkownicy mogli usuwać swoje tematy w dziale Giełda niezależnie od ilości wpisanych tam postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł ale niekoniecznie da radę go w pełni zrealizować. Przykładowo ludzie, którzy się bardzo lubią i będą sobie ot tak po prostu podbijać "przydatność". Co do giełdy to masz w 100% rację. Już kilka ogłoszeń dałam i zgłaszając temat do usunięcia bo już nieaktualny, jeszcze przez jakiś czas był on widoczny i nadal przychodziły mi PW na jego temat. Chętnie sama usunęłabym swoje ogłoszenie, również dlatego, żeby moderatorom trochę pomóc :) Bo tak jak piszesz:

Moderatorzy też ludzie - mają pracę, rodziny, spać też muszą czasem

Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł ale niekoniecznie da radę go w pełni zrealizować. Przykładowo ludzie, którzy się bardzo lubią i będą sobie ot tak po prostu podbijać "przydatność".

Myślę, że znalazłby się sposób, aby zapanować nad "podbijaniem" punktów.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie opcja" zobacz nowe posty" nie działa tak jak potrzeba.

Po kliknięciu,rzeczywiście pokazują się nowe posty,ale wśród nich są też posty,w których nie udzielił nikt odpowiedzi od ostatniej wizyty.

Czasami zdarza się tak,że tych drugich jest więcej niż tych pierwszych.

 

Tyle ode mnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nieraz bywa że rady są nie zgodne z prawdą.

Przykład-pamiętam że była tu taka sytuacja,koleś wystawił zdjęcie mieczyka(było widać tylko jego przednią połowę,płetwy ogonowej nie) i pytał się jaka odmiana,ja odpowiedziałem,a wszyscy mnie zaczęli ganić że to nie mieczyk tylko platka i tak zostało....po tygodniu chłopak miał problem z tą rybką i wyszło na jaw że to samiec mieczyka z mieczem.

Moje pytanie,jak to odróżnić czy rada jest aby na pewno dobra,czy ktoś po prostu nie pisze tylko swoich przypuszczeń żeby nabić posty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnnie jest coś takiego jak pomyłka i to dotyczy nas wszystkich juz dajcie spokój . Nie jedna wasza rada okazywala się błędna i nikt wam tego szczególnie nie wytaka wiec w czym problem. Tmatyka Akwarytski jrst tak szeroka dziedzina ze czasem cięszko określić np jkiego pierwiaska brak roślinom albo co to za choroba Ktoś widział coś podobnego i pisze potem okzuje sie ze to nie To . I co z tego jesteśmy tylko ludzmi Tak My Mody jak i Wy Forumowicze Dajcie juz sobie siana O tym mieczyku słyszałem juz tyle razy nie róbcie z igły widły. Zamknijcie temat taka moja proźba.

 

Ps . Kirysek z ty haremem Ramierezów to też błędna rada i jakoś przeszło bez palenia na stosie ;) A jak jestes zmęczony to odpuść . Nie wiem czy to byla twoja wypowiedx ale ktos napisał . Modem powinna byc osoba która ma czas a nie inne obowizaki . Sam widzisz jak potrafi zmęczyc siedzenie na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie swoje i staram sie nie wtracać ale musze to powiedziec:

Przez te wasze ciągłe kłótnie, wytykanie sobie błędów, wyśmiewanie się i chory sarkazm ludzie zaczną się bać cokolwiek tutaj napisać. Ja już się nie wypowiadam na forum ogólnym bo i mnie się oberwie po głowie za stylistykę, interpunkcję czy inne takie. Strach tu normalnie słowo z siebie wydusić. Terror. A mialo być sympatycznie podobno. Tyle sie jeden z drugim nagadali o usprawnieniu działania forum a sami zaśmiecają je osobistymi dyskusjami.

Ci, którzy maja dostęp do logów moderatora mogą sobie zerknąć i sprawdzić dlaczego to forum sie jeszcze kupy trzyma :!: Bo jedni robią burdel a inni muszą sprzatać :!:

Szkoda tylko, że przeciętny użytkownik nie może tego sprawdzić :evil:

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownik

Witam.

Całkowicie zgadzam się z wypowiedzią NirwAnii. Niektóre osoby maniakalnie ochrzaniają użytkowników, a sami się zachowują jak święte krowy. Ponadto niektórym wydaje się, że na forum powinna być dyscyplina jak w więzieniu. Owszem trochę porządku nie zaszkodzi, ale bez przesady. Ciągłe czepianie się użytkowników za wszystko wypacza forum. Przykładowo Kirysek czepia się wszystkich za wszystko, a sam używa wulgaryzmów na forum. Inny przykład to Shadow2525 który zakłada temat o papierze toaletowym i robi masę błędów ortograficznych. A ich kłótnie są na żenującym poziomie. Grupa użytkowników również ma ze wszystkim problem. Ponadto ktoś wpadnie na jakiś pomysł i myśli, że każdy pomysł będzie akceptowany. Oczywiście dobre pomysły powinny być akceptowane, ale niestety nie wszystkie takie są. Kłótliwość ludzka nie zna granic. Niech nowi użytkownicy mają trochę swobody bo bardzo ich tym zniechęcacie. Wyluzujcie trochę bo to wszystko nie ma sensu.

Pozdrawiam.

 

P.S.

Nikogo nie chciałem urazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heniutek co chcesz od mojego tematu o papieże ???? Jak byś go przeczytał to byś wiedział ze to była mała prowokacja .W rozmowach o wszystkim i niczym zakładane są bezsensowne tematy .Chciałem tylko sprawdzić gdzie są granice i co się okazało temat podłapany ,mało tego , ciekawych rzeczy można się dowiedzieć hahahah. A co do błędów hym no robię je na potęgę, choć w domu mam program do poprawiania to w pracy już nie .Mogę przeprosić osoby urażone tym faktem Mam tylko nadzieję ze przez byki moje wypowiedzi n ie straciły na wartości merytorycznej . Co do kłótni miedzy Mną a Kiryskiem wyszło to spontanicznie Na wzajem chcieliśmy wytykać sobie błędy i tak wyszło jak wyszło ale sprawa jest zamknięta Z Kirysem wychyle kufel piwa i Sprawy nie było:)

 

Mogę powiedzieć tylko tyle że jest tu niezły bejzel i raczej samo poprawianie błędów nic tu nie da W moich działach połowa tematów jest do usunięcia ,ale jak to zrobię będzie masa protestów i tak dalej więc .... Do tego chyba tylko nielicznie zdaję sobie sprawę z istnienia strony SUPER AKWARIUM (nie forum) na tej własnie stronie okazuje się ze jest spis roślin ,gatunków ryb , choroby z opisami objawów i leczenia, porady odnośnie sprzętu i zakładania zbiorników . Słowem cala wiedza potrzebna do założenia akwarium łącznie z obsadą . Ale co tam warto zapytać po raz tysięczny Czy przy ospie trzeba podnieść tem.???? Ani Admin ani Mody nic tu nie poradzą na to ze nikomu nie chce się czytać tylko każdy liczy na łatwiznę i odpowiedź podaną na tacy . Kiedyś już o tym pisałem ale jakoś widzę że użytkownicy i tak mają to gdzieś lepiej zakładać kolejne tematy, narzekać na bałagan i stękać na Modów ze nie mają, czasu że nic nie robią. Szkoda słów mogę tylko odpowiadać na sensowne pytania i usówac posty wszelka dyskusja jest bezcelowa bo wszystkich i tak nie zadowolimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, chciałem pomóc rozbudować forum i uściślić pewne zasady, bo co tu kryć jednak był skromny ten regulamin. Dodatkowo irytował fakt, że ciągle upiekło się krewetce, adrianoo11 czy jak tam jeszcze... A potem doszedł wątek na temat moderatorów i ich pracy.

 

Nie chciałem ich urazić, a wyrazić jedynie swoje zdanie i zdziwienie, że tylu ich mamy. Co gorsza w moją stronę zaczęły się jakieś ataki ze strony tych, co do których złego słowa nie powiedziałem a zaczęli ironizować, rzucać podtekstami itd.

 

Chęć pomocy i rozwoju kierowałem pod te działy, które są ukierunkowane pod akwarystykę. Wiadomo przecież, że w "Rozmowy o wszystkim i o niczym" jak sama nazwa wskazuje można zakładać dyskusję na każdy temat o ile nie wybiega ona poza regulamin forum. No, ale i tu moderatorzy mieli zastrzeżenia, że zakładam bezsensowne tematy, shadow założył o papierze toaletowym jako prowokację itd... długo by wymieniać (bez urazy), ale co z tego? przecież do hyde park, więc panuje pełna dowolność...

 

Mam wrażenie jakby szczególnie ci, do których nie kierowałem swoich pretensji szukali na siłę dziury w całym i przy każdej napotkanej sytuacji przytaczali moje słowa i opinie jako dowód, że są konsekwentni, a jednak nie byli w tym momencie, bo zwyczajnie wyglądało to na uwzięcie się (za karę?). Tylko pytanie czemu jestem winien? Że powiedziałem głośno co myślę? Dziwi mnie to o tyle, że jak wspomniałem shadow2525 ani trelus nie padli z moich ust jako ci, którzy niczego nie robią, za to osoby, które wymieniłem i NIE TYLKO JA do tej pory się nie ustosunkowali...

 

Tyle ode mnie. Z shadow2525 wszystko już sobie wyjaśniliśmy na PW. Ale ludzie... chciałem dobrze, a zarząd mnie zaczął za to gnoić. Przecież nie chodziło mi o wprowadzenie reżimu.

 

Miało być usprawnienie i ułatwienie pracy m.in. dla moderatorów a nie na złość im, a wyszło zupełnie coś odwrotnego. Zrodził się jakiś sarkazm i przekrzykiwanie jak dzieci z piaskownicy "bo ty jesteś taki" "bo on powiedział...". Nie twierdzę, że jestem dojrzały ze względu na swój wiek, ale chwilami miałem wrażenie że i starsi moderatorzy mają jeszcze troszkę z dziecka w sobie...

 

Tak tytułem podsumowania tej całej burzy. W/w konflikt jak wspomniałem pomiędzy mną a shadow2525 został rozstrzygnięty przez PW. Więc nie ma co drzeć kotów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...