Skocz do zawartości

[200L] Malawi - Saulosi


Magik88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mój baniaczek prezentuje sie nastepująco:

►Litraż: 200l - 100x40

►Podłoże: Piasek kwarcowy

►Oświetlenie: 1x Power Glo - dwie świetlówki dawały zbyt dużo swiatła.

►Dekoracja: Wapień filipiński + wapień ze składu kamienia

►Grzałka: 200W

►Filtracja:

● Biologiczna: Chińczyk HW-302 [1000l/h]

● Mechaniczna: Chińczyk [1000l/h]

►Roślinność: brak

►Tło: fototapeta

►Obsada: Saulosi 2+4 -docelowo jeszcze 2 samiczki maja dojść

►Dieta:

● Tropical - Malawi

● Tropical - Spirulina Super Forte 36%

● Tropical - D-allio Plus [garlic food]

 

Zdjęcie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Zdjęcie zrobione zaraz po włożeniu nowych kamieni i zmienionej aranżacji, przez co kamienie białe, teraz juz zaglonione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj jeden rodzaj skał tego koralowca czy tam wapienia filipińskiego wywal. tak to nawet oki.

dzieki, ale kolorystycznie sie gryzie teraz bo kamienie nie sa oglonione - na zdjeciu.

Magik88 z tym dokupowaniem samic odczekaj bo niedługo zaczną się rozmnażać i odchowasz sobie samice ale samców już nie dawaj.

juz mam dwie inkubujące =D

Nie za skromna obsada? Tak jakoś puściutko...

Jest i boje sie dokupować, ryby rosna dośc duże, poprzednia obsada prawie sie pozabijała wiec zostalem przy jedno gatunowym. Jedyne co moge zrobic to dokupic samic, bo samce tez beda sie biły o terytorium którego duzo nie ma. gora na 2 dorosle osobniki wg mojej opinii. dzieki zamiłe komentarze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie ma gwarancji, że się pokryją glonem. Poza tym strukturalnie nie pasują.

Nie chce wygadywać co do czego pasuje, popatrz na swoje akwarium, kamienie a tło... a po drugie SĄ pokryte glonem i zaciera sie róznica kolorystczyna. poczekam az kamienie bedą wpełni zielone i sami zobaczycie ze mowie prawde =]

 

Zastanawia mnie czy aniubias i cryptocoryna [o ile dobrze pisze] zyją? a co najciekawsze rosną u ciebie?!

Chacialem kupić tę druga lecz odradzil mi sprzedawca, a anubias jak mial 5 listków to mial az wkoncu go dalem znajomemu, kazdymlody pęd zostal obgryziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wygadywać co do czego pasuje, popatrz na swoje akwarium, kamienie a tło... a po drugie SĄ pokryte glonem i zaciera sie róznica kolorystczyna. poczekam az kamienie bedą wpełni zielone i sami zobaczycie ze mowie prawde =]

 

Zastanawia mnie czy aniubias i cryptocoryna [o ile dobrze pisze] zyją? a co najciekawsze rosną u ciebie?!

Chacialem kupić tę druga lecz odradzil mi sprzedawca, a anubias jak mial 5 listków to mial az wkoncu go dalem znajomemu, kazdymlody pęd zostal obgryziony.

Tło pasuje do kamieni. Nie patrz na stare foty tylko nowe.

 

Anubias jakoś rośnie.

 

U mnie ryby obgryzły wszystki kamienie z glonów więc ci napisałem że nie masz wcale gwarancji, że się nim pokryją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja na to czekam zeby byly oglonione. Ktos mówił ze obgryzą z glonów, moze u was obgryzaja do białego. Filipińskie mam pieknie oglonione i wcale nie sa wyczyszczone do zera. Co za róznica jaki kolor kamienia skoro i tak wszystkie sa posniej zielone. kwestia gustu. Wyczytałem zeby w wodziemalawi byly wapienie wiec kupilem wapienie, a ze są one białe no to juz nie moja wina =D Chcialem dobrze i nie wydaje mi sie zeby jakos to szczegolnie psuło wystój. Nad czarnym tłem też się zastanawiam ale jakos nie trafilem na nia w zoologu wiec zostala taka. Wszystkim się podoba i daje efekt 3D, widomo ze na zdjeciu nie widać wszystkiego, tymbradziej robionym takim marnym aparatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...