Skocz do zawartości

umierające ryby


neonka96
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, posiadam akwarium 20l, od pewnego czasu zaczęły mi zdychać rybki ( 4 molinezje) , jak tylko zdechły dałam sobie z prowadzeniem hodowli spokój... ale wczoraj dostałam nowe wyposażenie do akwarium ( nową grzałke, roślinke sztuczną,dwa domki i kamienie, i 7 neonek, 4 molinezje i 4 danio) pompke miałam starą. dzis rano zaglądam do akwarium a neonki zgon. nie wiem czemu.. wczoraj jak włozyłam ryby do akwa dolałam uzdatniacza do wody (sera) i na wszelki wypadek lek na rybią ospę. a temp. była ustawiona na 22st. ale potem okazało się ze jest ona za niska i zmieniłam na 30. a i dodam że wodę brałam pół na pół , pół zimnej z kranu i pół ciepłej z boilera . i było to ok. 12 godz , a wieczorem dając jeść zauważyłam ze neonki stały się blade i przebywały na dnie akwa i nie płynęły do jedzenia. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Żadna ryba z tych które masz nie nadaje się do takiego akwarium.

Oddaj je i w zamian kup sobie gupiki (3 samce) lub bojownika (jednego).

2.Do akwarium nie lej wody z kranu

3.Nie polecam uzdatniaczy

4.Zanim kupisz rybki niech akwarium dojrzeje

5.Zamiast sztucznych roślinek lepiej kupić żywe.

6.Sztuczne ozdoby są niepotrzebne. lepiej zamienić je na większą ilośc roślin

7.jak juz kupisz rybę to ustaw jej temperaturę taką, jakiej wymaga.

 

Poczytaj trochę forum zeby nie robić krzywdy rybom..

M.in.:

viewforum.php?f=98

viewtopic.php?f=43&t=11573

viewtopic.php?f=43&t=6991

viewtopic.php?f=8&t=36280

viewtopic.php?f=9&t=6987

viewtopic.php?f=10&t=23176

viewtopic.php?f=2&t=13379&start=20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, posiadam akwarium 20l, od pewnego czasu zaczęły mi zdychać rybki ( 4 molinezje) , jak tylko zdechły dałam sobie z prowadzeniem hodowli spokój... ale wczoraj dostałam nowe wyposażenie do akwarium ( nową grzałke, roślinke sztuczną,dwa domki i kamienie, i 7 neonek, 4 molinezje i 4 danio) pompke miałam starą. dzis rano zaglądam do akwarium a neonki zgon. nie wiem czemu.. wczoraj jak włozyłam ryby do akwa dolałam uzdatniacza do wody (sera) i na wszelki wypadek lek na rybią ospę. a temp. była ustawiona na 22st. ale potem okazało się ze jest ona za niska i zmieniłam na 30. a i dodam że wodę brałam pół na pół , pół zimnej z kranu i pół ciepłej z boilera . i było to ok. 12 godz , a wieczorem dając jeść zauważyłam ze neonki stały się blade i przebywały na dnie akwa i nie płynęły do jedzenia. :cry:

Przy ostatnich 2 zdaniach prawie się popłakałem... Ludzie! Jeśli nic nie wiemy na temat hodowli to się za to nie bierzemy.

 

A to, że dałaś wodę prosto z kranu to chyba wszystko wyjaśnia. Nienatleniona, zapewne (jak to w Polsce) o dużej twardości. Neonki nie miały prawa przeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...