Skocz do zawartości

umierające ryby


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, posiadam akwarium 20l, od pewnego czasu zaczęły mi zdychać rybki ( 4 molinezje) , jak tylko zdechły dałam sobie z prowadzeniem hodowli spokój... ale wczoraj dostałam nowe wyposażenie do akwarium ( nową grzałke, roślinke sztuczną,dwa domki i kamienie, i 7 neonek, 4 molinezje i 4 danio) pompke miałam starą. dzis rano zaglądam do akwarium a neonki zgon. nie wiem czemu.. wczoraj jak włozyłam ryby do akwa dolałam uzdatniacza do wody (sera) i na wszelki wypadek lek na rybią ospę. a temp. była ustawiona na 22st. ale potem okazało się ze jest ona za niska i zmieniłam na 30. a i dodam że wodę brałam pół na pół , pół zimnej z kranu i pół ciepłej z boilera . i było to ok. 12 godz , a wieczorem dając jeść zauważyłam ze neonki stały się blade i przebywały na dnie akwa i nie płynęły do jedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, posiadam akwarium 20l, od pewnego czasu zaczęły mi zdychać rybki ( 4 molinezje) , jak tylko zdechły dałam sobie z prowadzeniem hodowli spokój... ale wczoraj dostałam nowe wyposażenie do akwarium ( nową grzałke, roślinke sztuczną,dwa domki i kamienie, i 7 neonek, 4 molinezje i 4 danio) pompke miałam starą. dzis rano zaglądam do akwarium a neonki zgon. nie wiem czemu.. wczoraj jak włozyłam ryby do akwa dolałam uzdatniacza do wody (sera) i na wszelki wypadek lek na rybią ospę. a temp. była ustawiona na 22st. ale potem okazało się ze jest ona za niska i zmieniłam na 30. a i dodam że wodę brałam pół na pół , pół zimnej z kranu i pół ciepłej z boilera . i było to ok. 12 godz , a wieczorem dając jeść zauważyłam ze neonki stały się blade i przebywały na dnie akwa i nie płynęły do jedzenia.

-sztuczna roślinka w wyposażeniu? aż boję się pomyśleć o reszcie

-akwarium od kiedy funkcjonuje? od wczoraj?

-nowy filtr przepłukany?

-uzdatniacz bezpośrednio do akwarium? masakra. Po co w ogóle go używać? Kto leje uzdatniacz bezpośrednio?

-lekarstwa na wszelki wypadek- niewybaczalne- ryby leczy się w innych zbiornikach niż hodowlane i tylko gdy jest taka potrzeba

-skok temperatury o tyle stopni? niedopuszczalne

 

Rybki zdechły albo: od złych parametrów pH,KH,GH, zły bilans azotowo-fosforowy, jakaś chemia w wodzie- z nowego filtra, skok temperatury, od uzdatniacza, za dużo nowej wody po podmiance i lub za gorącej... Jest tego masa, przyczyna może być każda przy tylu błędach. Proponuję poczytać o zakładaniu i dbaniu o akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ugotowałaś te neonki! po za tym jak można zarybiać akwarium nowymi rybami skoro nie wiadomo od czego zdechły ci stare?? a gdzie czas na kwarantenne i obserwacje? nowe akwarium powinno conajmniej 2 tygodnie bez żadnych żyjątek funkcjonować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...