Skocz do zawartości

Tło zewnętrzne ze styropianu pomalowane na czarny mat.


kukiz18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, pewnie nie jeden z was robił tło zewnętrzne tło ze styropianu. Jednym wyszło lepiej drugim gorzej. Może podzielę się kilkoma wskazówkami odnośnie tego sposobu bo z tego co widzę po wiadomościach na pw tło raczej wyszło dobrze.

 

Podstawowe rzeczy potrzebne do zrobienia tła to:

-styropian, wg mnie ok 5cm grubości jest najlepszy.

-rozpuszczalnik nitro

-szmatka

-farba (ja użyłem czarny mat w sprayu, na pewno nie był na bazie nitro bo nie rozpuszczał mi styropianu przy malowaniu i chyba to był decydujące jeśli chodzi o efekt końcowy)

 

Jeśli chodzi o wypalanie to na początek nitro na szmatkę (dość dużo), i wyciśniecie z rozpędu nierównomiernie szmatki nad styropianem, porobią się głębsze wżery w niektórych miejscach. Potem szmatka delikatnie nasączona robimy mniejsze, pocierając lub przykładając szmatkę do styropianu aż powstanie ładna powierzchnia.

 

Potem delikatnie zapylamy styropian z daleka, czekamy 30 min, znowu zapylamy tylko mocniej w drugą stronę. Czyli jak malowaliśmy poziomo to potem pionowo (farba dokładniej wchodzi w zakamarki)

Jak podeschnie możemy pomalować grubo. A jak będzie po wyschnięciu jeszcze mało i będą przebłyski białego to jeszcze jedna warstwa w drugą stronę.

 

Efekt końcowy poniżej. Trochę mało zdjęć ale jakoś wtedy nie myślałem o fotografii :D

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony dodam, że można pobawić się w wydrapywanie i wypalanie ogniem poza tym fajny efekt daje zabawa z grubszym styropianem, który można głębiej rzeźbić i dzięki temu uzyskać jeszcze głębszy efekt lub stworzenie niby kamieni z pianki poliuretanowej i gipsu. Niezłe są także tła skrzyniowe w których możemy użyć materiałów takich jak np korzenie.

 

viewtopic.php?f=5&t=24843 Skrzyniowe styropian-gips

viewtopic.php?f=22&t=10598&p=106012&hilit=t%C5%82o+skrzyniowe#p106012 Skrzyniowe

i inne, nie będę tu przytaczał linków. Ciekawie wg mnie prezentuje się tło wewnętrzne ze styropianu i kleju CS i wg mnie prezentuje się najlepiej:

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRpZf9ULbiS2uFqi2ceWlYSEob61HB2VORH7RMnaabk_-ErHFkMWw

 

Co do twojego tła to można się jedynie przyczepić, że jest wypalone za płytko a najlepiej wygląda widoczna struktura kamieni. Twoje daje wrażenie jednolitej chropowatej ściany, choć i tak nie jest na tyle nieudane aby je dogłębne zkrytykować ;) Ja zrobiłem kilka teł zanim doszedłem do tego które jest najładniejsze (nie mówię o swoim które mam obecnie;) ) ;)

 

 

Tło nawet ładnie wyszło.

Ale czytałeś wgl coś o tych rybach.?!

Neonki w takim małym zbiorniczku moga być ale Skalary.?!!

Sorki ale to ejst o wiele za małe i za niskie akwarium dla skalarów!!

Temat jest o tle jeżeli nie zauważyłeś. Akwarium krytykuj w galerii!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...