Jump to content

Zmiana akwarium


Karollo
 Share

Recommended Posts

Witam :) Jestem nowy z tego powodu chcę powitać wszystkich forumowiczów ;)

Mam pytanie,obecnie posiadam akwarium 72 l ale z powodu obowiązków nie mam czasu zajmować się nim.Wpadłem na pewien pomysł żeby sprzedać te 72 l i kupć sobie np: 25-30 l.Czy to dobry pomysł ???.Jeśli tak to jaki sprzęt kupić to takiego akwarium,chdzi mi o filtr, ilu watową grzałkę,jaką pompkę no i jakie ryby możn hodować w takim małym akwarium ???

Proszę o odpowiedzi ;)

Link to comment
Share on other sites

Skoro nie masz czasu zajmowac sie swoim akwarium, to zrezygnuj z tego hobby... Akwarystyka wymaga poswiecenia czasu, a jeszcze wazniejsza jest systematycznosc. Kupujac mniejsze akwarium wiedz, ze bedzie ono wymagalo jeszcze wiecej twojego wolnego czasu...

Link to comment
Share on other sites

Nie powiedziałem że zrezygnuję z tego hobby :roll: .Nie rozumiem jak niby mniejsze akwarium jest trudniejsze w utrzymaniu :?: .Myślałem żeby kupić sobie coś w tym stylu: http://www.allegro.pl/item566120744_aqu ... lenie.html

http://www.allegro.pl/item545113433_sze ... iatlo.html

http://www.allegro.pl/item548420013_akw ... cz_od.html ,

chyba że lepsze jest coś takiego:

http://www.allegro.pl/item568233140_now ... _lodz.html

http://www.allegro.pl/item562047411_akw ... _25cm.html

Co o tym myślicie :?::?::?::idea:

Link to comment
Share on other sites

Mi się podoba to 1

P.S. ja mam takie jak to 4, ale 45l

I jak się sprawuje :?: .Nie stać mnie na utrzymanie tego 72 l i pomyślałem sobie że takie małe akwarium będzie odpowiednie,bo nie skończę z akwarystyką,i będzie się je łatwiej czyścić.
Link to comment
Share on other sites

Im większe akwarium tym mniejszy problem z utrzymaniem w nim odpowiednich parametrów. Same utrzymanie temperatury- mniejszy zbiornik szybciej się wyziębia a co za tym idzie częściej zachodzi konieczność używania grzałki(czyli większe zużycie prądu).

Link to comment
Share on other sites

Nie radzę parki ramireza do 25 litrów. Potrzebują obszernej przestrzeni i dużo roślinności a tego nie pogodzisz w 25 litrach. Co do tego są wrażliwe na parametry wody a jak już było wspominane, w 25 litrach cieżko utrzymać prawidłowe parametry. I potrzebują krystalicznej wody.

Link to comment
Share on other sites

W ogóle nie słuchasz co mówią !Małe akwarium to mało wody czyli troszkę syfku i woda do wymiany . Czyli częściej jak w dużych zbiornikach . Do tego problem z dobraniem obsady . To nie pic wyssany z palca tylko praktyczna wiedz,a dlaczego nie chcesz zrozumiec. Prametry wody tak ważne dla ryb i roślin w taim zbiorniku skacza jak oszalałe co źle wpływa na zyjące tam stworzenia. Lepe to pojąc traz jak potem pytac czemu ryby wyzdychały.

Link to comment
Share on other sites

Powiem to tak ,każdy kto połkną bakcyla akwarystyki chce wiekszego a nie mniejszego akwarium.Wiem to z własnego doświadczenia to jak uzależnienie.Dlatego mówię to zły pomysł,ryby będa sie w nim męczyć, pomyśl o nich :roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...