Skocz do zawartości

Wymiana filtra, co kupić w zamian?


GKgoro2001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Siada mi filtr wewnętrzny w moim 54l (po małej modyfikacji może jeszcze 2-3 tygodnie podziała) - obecnie chińszczyzna za 15 zł na allegro.

Chcę wymienić, ale w grę wchodzi tylko wewnętrzny

i tak myślę o:

1 -Turbo Filtr 500 Aquael + deszczownica

http://www.swiatakwarium.pl/p526,aquael ... -150l.html

2- Eheim Pick-Up 2010

http://www.zoologiczny.sklep.pl/Eheim_P ... _22___5311

3- CIRCULATOR 650 L + deszczownica

http://allegro.pl/aquael-pompa-circulat ... 48008.html

 

a może coś innego wewnętrznego?

będę wdzięczny za pomoc, ale proszę bez polecania zewnętrznych jak czytam inne posty tego typu (brak możliwości montażu) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał Turbo Filtr 500 Aquael bo ma również filtrację biologiczną

Bullshit. Każdy filtr z ww. będzie przeprowadzał też filtracje biologiczną. Kwestia jej wydajności, której to parę krążków ceramiki bardzo nie zmienia.

 

Eheim to świetna marka...kubłów. Tutaj nie ma co kupować dla szpanu drogiego Merca A classe. O filtrze nie wiem nic ponad specyfikację, ale wymiary nie napawają optymizmem, szukamy alternatywy.

 

Co do produktów Aqaela. Circulator i Turbo, to są dokładnie te same pompy, produkują je nawet na jednej taśmie, tylko dają różne wkłady i pakują do różnych pudełek. Różnice w przepływach wynikają z tego że jeden filtr jest z nowszej serii. Dawniej sprzedawano 350l/h, 650 i 1100 o ile dobrze pamiętam, a nowe modele mają 500, 1000, 1500 i 2000l/h. Dobry chwyt marketingowy, bo ludzie, trochę błędnie, utożsamiają przepływ z wydajnością.

 

Osobiście doradzam do takiego akwarium filtr 350, ze starej serii. Szczerze mówiąc, to bez znaczenia czy weźmiesz Turbo, czy Circulatora. Różnicy nie zauważysz. Jak weźmiesz Circulatora, to w koszyczku będziesz mieć nie ceramikę, a zeolit i węgiel aktywny [kolejna różnica między seriami]. To wypada wymienić wtedy na ceramikę, lub keramzyt. Filtr będzie trzeba skręcić, ale bez obaw, ma regulację. Osobiście kupiłbym bardziej Turbo i dał największą gąbkę jaka wejdzie. W mniej obleganych zoologach/w internecie bez problemu kupisz jeszcze filtry ze starej serii. Nie ma potrzeby kupowania silniejszych modeli. Moc i tak trzeba będzie skręcić, a równie duży wkład można dać w mniejszym modelu.

 

Uf, trochę się rozpisałem, ale mam nadzieję że rozjaśniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo Filtr 500 Aquael zakupiony - dziś stary filtr umarł.

Wyjąłem gąbkę ze starego położyłem obok nowego filtra w akwarium i zrobiłem mega syf :oops:

ale Aquele Turbo 500 się sprawdza i po jakiś 6-8 godzinach stan wody mogę określić jako średnio dobry :) ,a był bardzo zły, zrobiłem taki syf starą gąbką że nie było widać tylnej ścianki (a czyszczony był 1 w tygodniu).

Myślę iż do rana ogarnie cały syf bo idzie jak przecinak.

Jednak myślę o dokupieniu deszczownic bo razi mnie ten wydmuch wody wewnątrz w akwarium ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda po 36 godzinach jak mineralna :o:D

Szybkie 3 pytania:

1- Jak ten filtr czyścić, samą gąbkę? czy wyjąć cały dać zlecieć wodzie która gromadzi si ę w pojemniku i przemyć wszytko oprócz gąbki pod bieżącą wodą?

2 -Jak często (może wcale) wymienia się Bio ceramikę?

3- może zastosować zamiast bio ceramiki inny skuteczniejszy wkład, a może mogę w tym pojemniku mieszać 2 pomieszczane wkłady?

 

szczęścia w NOWYM 2012 !! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak samą gąbkę. Najlepiej w wodzie spuszczonej z akwarium. Różne są szkoły czyszczenia, niektórzy czyszczą gdy się bardzo zapaćka, inni jak spada wydajność, inni przy każdej podmianie...osobiście polecam 2 razy w miesiącu, ze względu że masz jeszcze ceramikę.

 

2. Kwestia lat... ;)

 

3. Nic lepszego tam nie włożysz, zostaw jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu. Sam zastanawiam się nad zakupem tego filtra turbo 500. Moje pytanie brzmi, czy nie lepiej zanim filtr dojrzeje zamiast ceramiki wsadzić zeolit albo wymieszać te 2 wkłady?

Nie, ponieważ:

-ceramika to lepsze złoże do filtracji biologicznej.

-zeolit należy wymieniać co jakiś czas.

-zeolit usunie z wody całe NO3, potrzebne zielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...