Skocz do zawartości

Jaki gatunek ślimaka?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwa 25l a w nim (obecnie) 5 krewetek Amano. Chciałabym do nich dobrać kilka ślimaków, które by mi czyściły dno ;) Jaki gatunek mi doradzicie? Czy wszystkie ślimaki potrzebują twardą (lub twardawą) wodę? Które gatunki tak szybko się nie rozmnażają (lub bardzo ciężko ;p)?

 

Z góry dziękować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 l to mały litraż? Chyba żartujesz. Niektórzy trzymają je nawet w 16 l, a ja mam za małe akwa? Weź, przestań :lol: . Chciałam red cherry, ale one makabrycznie szybko się mnożą, a ja miałam wystarczający problem z gupikami, więc...

 

A np. taka Helenka? Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślimaki jako czyściciele dna? Hmm no może i to jakaś opcja, ale musiałby ich być sporo... Helenki zjadają resztki, ale raczej chyba te mięsne skoro chętnie zjadają inne ślimaki.

Zresztą trochę dziwne, że chcesz ślimaki do czyszczenia dna skoro masz Krewetki. To raczej one kupuje się z myślą czyścicieli dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na glony polecam netrinę. Ja w swoim baniaku mam jedną ampularię i jeździ po szybie i po dnie. Nie zjada wszystkiego, ale takie drobne odkurzenie każdego dnia naprawdę pomaga :)

 

Co do helenek. To drapieżniki i zjadają w szczególności inne ślimaki. Nie tylko małe zatoczki. 3cm helenki mogą zjeść nawet 4-5cm ampularię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślimaki jako czyściciele dna? Hmm no może i to jakaś opcja, ale musiałby ich być sporo... Helenki zjadają resztki, ale raczej chyba te mięsne skoro chętnie zjadają inne ślimaki.

Zresztą trochę dziwne, że chcesz ślimaki do czyszczenia dna skoro masz Krewetki. To raczej one kupuje się z myślą czyścicieli dna.

Mam krewetki, ale bardzo "leniwe" :) Trochu sobie odpuściły zjadanie glonów i resztek. Wolą poczekać na pokarm (chociażby karmę ->płatki, czy tam solowce). A ślimaki (no, może nie wszystkie) ponoć przekopują dno jak dżdżownice i "natleniają" podłoże. Po to mi ślimaki :].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w 25 litrach masz 5 krewetek, podejrzewam, że wielu ryb też nie masz, to chyba wielkich zanieczyszczeń nie ma? Nie potrzeba ślimaków, chyba, że w celu ozdoby. Jeśli syf jest tylko na dnie, to kup jakiś mniejszy odmulacz i przy podmiankach wciągniesz większość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam krewetki, ale bardzo "leniwe" :) Trochu sobie odpuściły zjadanie glonów i resztek. Wolą poczekać na pokarm (chociażby karmę ->płatki, czy tam solowce). A ślimaki (no, może nie wszystkie) ponoć przekopują dno jak dżdżownice i "natleniają" podłoże. Po to mi ślimaki :].

Możliwe, że przekarmiasz je i nie są zainteresowane glonami czy resztkami. Zresztą nie zawsze zjedzą Ci wszystkie te glony i "resztki". W pierwszym przypadku trzeba je też usuwać ręcznie i nie przekarmiać ryb, aby nie było tylko nie potrzebnych resztek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja teraz spowoduje, że wam szczeny opadną :)... mam mase gupików, które oddaje powolutku do zoologicznego x/. Ef, ostatni raz decyduje się na tak masakrycznie szybko rozmnażające się gatunki. W sumie, to niektóre ślimaczki i krewety też tak mają :zamieszany: ... Cza będzie coś wykombinować z tym moim biednym akwa xd.

 

Co do odmulacza, to mam i to porządny- z firmy Eheim. Odmulam nim co tydzień i podmieniam wodę + oczywiste czyszczenie filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro masz odmulacz, dobry filtr, podmianki co tydzień, krewetki, dość małe akwarium, to czemu masz zabrudzone dno? Albo rzeczywiście masz jakieś pokłady syfu, nie wiem z jakiego powodu, albo nie jest tego dużo, a robisz z igły widły. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze biednwe gupiki, ale spokojnie- postanowilam sobie, ze do konca stycznia je oddam. A filtr, to nie koniecznie powiedzialabym, ze jest porzadny...

 

ale wracajac do slimakow- mysle, ze temat mozna uznac za zamkniety. Ew. jesli bede miala jeszcze jakies pytanie, to ponowie temat ;) wielkie dzieki wszystkim.

 

przepraszam za brak polskich znakow- pisze z telefonu. Jak tylko usiade przed komputerem, to poprawie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...