Skocz do zawartości

Pleśniawka i co dalej??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Mam problem z pleśniawką w zbiorniku. Mam akwarium 60l. Zauważyłem, że to pleśniawka po tym jak padł mi bojownik, któremu pleśniał pyszczek. Ale zaczynając od początku.

Początkowo miałem akwarium 25l. Miałem w nim m.in. bojwnika samca. Pewnego razu dorzuciłem tam prętnika i samicę bojownika. Prętnik niestety padł po 2 dniach. Zauważyłem, że zamiast płetw miał tylko ich szkielet. Myślałem, że to inne ryby go podgryzły. Po pewnym czasie jeden z głupików wydał potomstwo. Ok 30 gupiczków pływa w kotniku. Po tym jak prętnik zdechł, zastosowałem MFC. Niestety jakieś 2 tygodnie później bojownik zaczął się dziwnie zachowywać chowając się w roślinkach. Po 2 dniach dopiero go zauważyłem jak wypłynął i wyglądał okropnie. Płetwy były poszarpane i też było powoli szkielet płetw widać. Niestety ryba zdechła. Zacząłem się zastanawiać czemu się tak dzieje. Kolejne kilka dni później zakupiłem kolejnego bojownika. Po czyszczeniu akwarium wrzuciłem go do pozostałych ryb i zobaczyłem jak samica bojownika od razu rzuciła się na samca. Wyłowiłem ją i dałem do innego akwarium skąd i tak wróciła do zoologicznego. Później zmieniłem akwarium na 60l. Przerzuciłem wszystkie rybki razem z tymi maluchami gupików w kotniku. Dostałem w prezencie ducha. Wrzuciłem go do akwarium, w którym myślałem, że wszystko jest ok, ale niestety po 4 dniach pojawiła się na nim pleśń. Wczoraj to samo pojawiło się na kirysie. A dziś wyłowiłem bojownika z pyszczkiem pokrytym pleśnią. Po śmierci ducha i rozmowie z zoologicznym dostałem preparat na pleśniawkę mianowicie baktoforte. Zastosowałem go, ale niestety ten bojownik i kirys padły. Patrząc na pozostałe ryby wyglądają i zachowują się ok. Jak sprawdzić czy wszystko już jest ok??

Czy inne ryby też mogą być zarażone?

Co mogę jeszcze zrobić aby sytuacja się nie powtórzyła?

Co zrobić z maluchami?

Proszę o pomoc ponieważ staram się żeby rybki miały jak najlepiej, ale niestety cały czas mam jakieś problemy :(

Czy mogę temu jakoś zaradzić, aby dalej nic mi nie padało?

Czy poczekać, aż wszystko zdechnie i zacząć od nowa?

POZDRAWIAM!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnego razu dorzuciłem tam prętnika i samicę bojownika.

Prętnik + Bojownik i to w 25l? Wiadome, że musiało się skończyć zgonem.

 

Dostałem w prezencie ducha.

A wiesz do jakich rozmiarów dorasta ta ryba?

 

Przede wszystkim powiedź jakie masz teraz ryby w tym akwarium.

Czy jakaś jest chora? Wrzuć foto tej chorej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety teraz już nie widać żadnej zarażonej. Ostatni to był ten bojownik co ostatnio padł.

Aktualnie to mam:

4 kirysy

glonojada

2 tetry kolor

3 danio

3 neonki

3 gupiki

grupka krewetek red cherry

i 2 mieczyki.

 

Proszę tylko o pomoc a nie o żadną krytykę dotyczącą doboru ryb bo prawie w każdym temacie można przeczytać to w pierwszej odpowiedzi.

Aktualnie woda jest cała zielona od tego preparatu co dostałem na pleśniawkę i muszę zrobić podmianki wody. Ale nie jestem do końca pewien czy to pomogło. Chciałbym mieć bojownika, ale po co wrzucać jeżeli się znowu okaże że się zarazi pleśniawką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Jestem tu pierwszy raz. Mam do Was ogromna prośbę. Mam akwarium od niedawna i zauważyłam, że moja rybka jest chora :( . Mianowicie ma pleśniawkę. Dziś kupiłam preparat, który mam zastosować. Ten preparat naztwa się HEALTHOSAN 30 ml podobno doby na pleśniawki. Chyba jednak źle zrozumiałam jak mam go zastosować. Pani, która mi go sprzedała powiedziała, że mam sobie odmierzyć, tyle praparatu na ile mam akwarium (60l- odmierzenie nie jest problemem). Natomiast nie wiem czy mam to rozrobić w czymś i wlać do aqua czy po prostu wlac od razu do niego. Czy jak będę to stosowała do ogólnego akwarium, to rybki mają być w środku czy poczekać, aż dobrze to sie rozprowadzi po całym akwarium i dopiero wtedy znowu rybki umieścić? Prosze o pomoc :help: [/color]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...