Skocz do zawartości

Karmienie skalary+ welonki+ glonojady


Nemesis100
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem początkującym akwarystą i mam jedno zasadnicze pytanie w obecnej chwili posiadam 4 x welonka mała ok 4-5 cm. skalar czarny x 4 też mały ok 3-4 cm. 2 x skalar marmurkowy troszkę większe w granicach 7-8 cm. 2 x skalar złoty również ok 7-8 cm. oraz 2 razy glonojad jeden ok 10 cm. drugi może 6 cm. i tutaj moje pytanie ile razy i jakie porcje mam przydzielać do karmienia prościej niech mi ktoś powie ile jedzenia dziennie one mogą potrzebować bo mam wrażenie że są wiecznie głodne. W danej chwili karmię max 2 x dzień szczyptę suchej karmy i szczyptę ochotki suchej.

Acha skoro już piszę to posiadam akwarium 80x45x35 126L i pytanie czy do tego zestawu mógłbym jeszcze dołożyć kilka neonków żeby akwarium było bardziej żywe ponieważ welonki to super się ruszają ale skalary to raczej spokojna ryba i nie lubi pływać w tą i z powrotem

Czekam na odpowiedź.

Z góry dzięx i Wesołych Świąt i szampańskiego nowego 2012 życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za duzo masz tych rybek maks jedna parka skalarow chociarz i tak napisza ze nie powinienes miec ich wogole za niski zbiornik i litraz... ale pytasz o karmienie rybki beda glodne nawet jak je nakarmisz 8 razy dziennie;p;p takze mysle ze raz dziennie zupenie wystarczy pozwoli to utrzymac odpowiedni porzadek w akwa oczywiscie najlepiej jak zalatwisz sobie zroznicowany pokarm codziennie inny np mrozone ochotki,gotowane warzywka, jest tyle tego ze jak pozbierasz sobie cale menu to przez 2 tyg bedziesz je karmil codzinnie czyms innym....

 

.....wyobrazasz sobie ze z kazdym dniem te skalary przyblizaja sie do nieublaganego zdechchniecia a ty jeszcze chcesz dolozyc rybek;p zostaw sobie maks 2 skalarki wtedy mozesz cos pomyslec o malych rybkach i te welonki jeszcze te akwa bedzie zasyfione w bardzo krotkim czasie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę cie zmartwić ale żadne z tych ryb poza glonojadem nie nadają się do tak małego akwarium.

Wg. mnie jeden welon może też być zamiast glonojadów.

 

4 x welonka mała ok 4-5 cm. skalar czarny x 4 też mały ok 3-4 cm. 2 x skalar marmurkowy troszkę większe w granicach 7-8 cm. 2 x skalar złoty również ok 7-8 cm. oraz 2 razy glonojad jeden ok 10 cm.

Pomijając fakt przerybienia - skalar (24 - 28°C) + welon(14-22/24°C)?!

 

"Polecam dokupić tak z 10 pyszczaków..."

 

Oddaj wszystkie ryby i zostaw jednego welona lub zostaw glonojady i dokup sobie nowe rybki(wcześniej zapytaj na forum o obsadę..).

 

Co konkretnego starasz się przekazać tym postem, bo co informacja, to inna rada. Pogubiłam się. Nie spamuj.

mod. SzaraMysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze. Gratuluję doboru obsady. Niedługo tych "cudnych welon". które tak się ruszają zabraknie. I nie chodzi o litraż (choć w zasadzie o litraż też). Po prostu zagryzą je skalary. Poczekaj, niech Pterophyllum scalare dorosną jeszcze trochę, a z welon pozostaną strzępki.

OK, co do karmienia- dużą szczyptę dwa razy dziennie- rano i wieczorem.

Bo ryby właśnie SĄ wiecznie głodne :) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...