Skocz do zawartości

[90l] ogólne - aktualne strona 3


athshe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Filtr aquael fan 2 plus

grzałka weipro - 50W z termostatem

oświetlenie na razie 15W, docelowo 45W - drobne problemy z budową ;)

zalane 17 lutego, rybki są tam niechcący - wyprowadzą się 4 marca.

Planowana obsada taka jak w podpisie.

 

Proszę o uwagi co ewentualnie warto zmienić i jak z tłem - na zdjęciach trzy opcje - tło czarne, niebieskie lub bez tła.

 

Co do zasłonięcia filtra i grzałki - mam nadzieję, że rośliny szybko się tym zajmą.

Liczę na uwagi. Filtr i grzałka muszą być w tym rogu, w którym są - tam w pokrywie jest wejście dla kabli.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Nad fotografowaniem akwarium muszę jeszcze popracować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje jak najszybciej usunąć tego ślimaka bo potem jak się zacznie rozmnażać nie poradzisz se z nimi i opanują całe akwarium.

nie pomoże wymiana całej wody i umycie wszystkich roślin jak i żwiru. Ja męczę się z nimi już jakieś 2 lata i chyba je wykończyłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwa piękne tak trzymaj nic nie zmieniaj ,Tylko czekaj jak rośliny się rozrosną . Co do Ampulari to nie musisz się martwić to spore ślimaki i nie zjadają roślin. Nawet gdyby miały się rozmnażać to składają jajka poza wodę Kokony są wielkie i widoczne można je spokojnie usuwać i tym sposobem nie ma się żadnej plagi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak o nich czytałam, dlatego zdecydowałam się je mieć - podobają mi się nawet bardziej niż ryby, a na dokładkę są ulubienicami mojej córki.

Co do tego nic nie zmieniaj, to... trochę już namieszałam. Sama nie wiem, co było lepsze, chyba jednak nie ma co tak bardzo wystawiać na widok tej dziwnej groty. A może w ogóle się jej pozbyć?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Z tyłu, na srodku dosadziłam jeszcze jedna ciemnobordową roślinę.

Korzeń dość mocno puszcza kolor, ale mi się podoba taka herbaciana woda, więc na razie podmian nie robię - myślę, że przy tych kilku rybach mogę jeszcze poczekać, aż zbiornik się ustabilizuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grota to chyba oklejony kokos ??? Moim zdaniem super pomyśl tylko zrobił bym to bardziej nieregularnie i przyczepił tam mech Jawajski Moze mała roślinka przed wejściem troszkę poprawi wygląd . Albo jeśli masz jeszcze żwir to postawić grotę i obsypać żwirem żeby wyglądało jak górka z jaskinią gdzieś w rogu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak chcę ja obsypać żwirem. Mchu u mnie w mieście nie uświadczysz, więc niestety. A żwiru mam pod dostatkiem - na tony :) - Ten jest prosto z betoniarni, wielokrotnie przepłukany, pogotowany i bardzo dobrze się sprawdza póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...