Skocz do zawartości

Oświetlenie do akwa 112 litrów


radi1988neo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam akwa 112l od dwóch miesięcy, oświetlenie aquael 1x24w T5 (6400k), mam pytanie ile godzin mam oświetlać? Jak narazie świece po 10 godzin. Za miesiąc mam zamiar dodać jeszcze jedno oświetlenie aquael T5 24w, tylko nie wiem jaką barwe dobrać. proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dzięki nawożeniu, chociaż daje tylko kulki z JBL. Miałem inne rośliny ale musiałem się ich pozbyć bo marniały z dnia na dzień a kabomba jak na drożdżach rośnie :) właśnie nie wiem co mnie pokusiło z tym białym podłożem, dopiero po pewnym czasie zdałem sobie sprawe że mogłem dać ciemny żwirek. Ale cóż człowiek uczy się na błedach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam zestaw co ty i jedyne co zostalo w nim po staremu to grzałka. Nawet żwir który dostalem do niego gratis musiałem wyrzucić bo miał za ostre krawędzie i mało co chciało w nim rosnąć oprócz kabomby właśnie. Wydaje mi sie ze spieszyło jej się do swiatła, ale po jakims czasie od dołu zrobiła się żółtawa. Potem okrzemki zaatakowały tło strukturalne i zaczęły osiadać na trawkach i liściach. Dopiero gdy zmieniłem podłoze na manado, pod spód dalem AquaBasis i dodałem do niego dwie świetlówki oprócz tej jednej w pokrywie to mi się roślinki dzwignęły. Teraz mam 2 x 24W 6500 plus jedna 24W 8000. Ten sam typ co w obudowie. Dodatkowo nawozy i co2 z bimbrowni wlasnej roboty. Fanplusa wymieniłem na zewn CristalProfi e900 bo w starym była tylko gąbka i trzeba było go i nieraz co tydzień płukać bo się zapychał. I w końcu jest spokój. Musisz zwracać uwage jakie roślinki sadzisz albo inwestować w sprzęt bo inaczej tylko kupa nerwów przy tym. Ale narazie sie nie poddaje i jakos ide do przodu hehehe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Miałeś rację, kabomby zaczęły żółknąć od spodu i gubić listki, dołożyłem na razie jeszcze jedną świetlówke na chwile obecną mam 1x24w 6500(sun) i 1x24w 10000(Marine) mam nadzieje że to pomoże, jeśli nie to na dniach wymieniam podłoże na manado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...