Skocz do zawartości

Obsada akwarium 40l


Chaos2011
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna świetlówka 14-16W pisze na niej tak jak napisałem:)Na razie jest tylko żwirek , byłem w jednym sklepie i mieli same tapety i świetne rybki ale okazało się ,że musiałbym dla tych ryb 2 razy większe akwa mieć:(

 

Ale o co konkretnie chodzi, bo temat swoje, post... :zamieszany: nie wiadomo co.

Sprecyzuj.

mod. SzaraMysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a coś co mógłbym dać w miejsce razbor? Jakaś popularniejsza rybka? Zalałem akwa filtr i grzałka będą jutro , od tego momentu muszą minąć minimum 3 tygodnie zanim rybki wpuszzę?

2-3 tygodnie dojrzewa, tak jest :) Kardynałki to nie rybki do 40l. Polecam raczej: neony simulansy, bystrzyki amandy, galaxy, razbory hengela, gupiki endlera, pawie oczka, tego typu kurdupelki i krewety do tego:) W przypadku endlerów grzałka byłaby zbędna, bo lubią chłodniejszą wodę.

Mówisz, że akwa sobie dojrzewa, ale chyba są tam jakieś roślinki co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jak wszystkie... To gatunki nadające się do litrażu. Można zrobić stadko złożone z jednego gat. liczące 10-15szt, bo to rybki osiągające do 3cm dł. Gupiki endlera w wyższej temp. niż 24 stopnie żyją znacznie krócej (a i tak żyją bardzo króciutko bo około 8-10 miesięcy); ale samce są naprawdę piękne ;) Mam je w 30l akwarium bez grzałki, to bardzo dobre towarzystwo dla krewetek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 40l? Nie, nie jest dobra. Dla razbor klinowych, haremu bojków i otosków za małe. Krewetki to stadne zwierzęta, 4szt to za mało.

 

Ok było by:

1x bojownik

6-10x RC/Amano

2-4x helenka

 

10-15x razbora hengela

6-10x RC/Amano

2-4x helenka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...