Skocz do zawartości

Obsada akwarium 40l


Chaos2011
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do 40l? Nie, nie jest dobra. Dla razbor klinowych, haremu bojków i otosków za małe. Krewetki to stadne zwierzęta, 4szt to za mało.

Spoko, namnożą się. A harem bojownika, może być.

Ok było by:

1x bojownik

6-10x RC/Amano

2-4x helenka

Hmmm nie do końca ok, bojek pozjada krewetki,

A pełna nazwa tej helenki? :D

Pełna nazwa to Anentome Helena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Do 40l? Nie, nie jest dobra. Dla razbor klinowych, haremu bojków i otosków za małe. Krewetki to stadne zwierzęta, 4szt to za mało.

Spoko, namnożą się. A harem bojownika, może być.

Ok było by:

1x bojownik

6-10x RC/Amano

2-4x helenka

Hmmm nie do końca ok, bojek pozjada krewetki,

Nie jest do końca tak jak mówisz. Jeśli akwarium będzie odpowiednio urządzone, bojownik z krewetkami może sobie żyć. Ja mam 2 akwaria z takim układem. Nie powiem że moje bojki od czasu do czasu nie skubną robala - ale dla nich to urozmaicenie diety i redukcja wciąż mnożących się krewetek.

Z kolei to co piszesz o haremie to przesada. Bojowniki to agresywne ryby. W układzie gdy mamy 3 szt w tak niewielkim akwarium, będą ciągłe gonitwy, podgryzanie, postrzępione płetwy. Moim zdaniem robienie haremu w 40l jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bojownikow, możemy harem zastąpić np dwiema samicami i będzie ok.

Nie jest do końca tak jak mówisz. Jeśli akwarium będzie odpowiednio urządzone, bojownik z krewetkami może sobie żyć. Ja mam 2 akwaria z takim układem

Akwarium może być odpowiednio urządzone, ale charakteru nie zmienisz, zawsze będą podjadały krewetki i nic na to nie poradzisz. Może być wiele kryjówek, ale krewetki bezpiecznie nie będą się czuły, a chyba nie o to chodzi?

Kiedyś tu przeczytałam idealne porównanie, nie pamiętam dokładnie, ale coś w tym stylu: że krewetki będą się tak samo czuły, jak by Ciebie wpuścić do celi z więźniami. Jak byś się czuła?

Żyć, będziesz żyła, ale co z tego?

I tu się nasuwa pytanie: po co żyć w miejscu gdzie się źle będzie czuło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam, bojek tez musi coś świeżego zjeść dla zdrowotności, on się nie liczy? A krewecie jak są sprytne to się nie dadzą, muszę przyznać że całkiem licznej gromadki już się dochowałam.

Jak chce coś świeżego zjeść, to możesz karmić go np ochotkami.

Krewecie jak sprytne, to się nie dadzą, no nie żartuj, będą się chowały, a lepiej chyba, żeby nie były zestresowane, co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Bojowniki 1+3 i 6 kirysków pigmejskich

Bojowniki odpadają ze względu na krewetki.

W tym akwarium jest teraz nie dużo miejsca do pływania. Czy neony innesa , lub gupiki będą żyły w zgodzie z krewetkami?Są jakieś inne gatunki małych rybek , które nie będą zjadały mi krewetek?

Neony nie powinny, gupiki moga podjadać małe krewetki.

Każda ryba będzie podjadać, skubać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...