Skocz do zawartości

Obsada akwarium 40l


Chaos2011
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Dostałem na gwiazdkę swoje pierwsze akwarium i od razu ruszyłem do szukania fajnych rybek . Znalazłem w necie , że do takiego akwarium wejdą 1 bojownik , 6razbor klinowych , 4 kiryski panda i kilka krewetek amano.Czy zmieszczą się tam? Chciałbym mieć też zbrojnika niebieskiego , ale nie wiem , czy nie za małe akwa dla niego i nie zbyt duże przegęszczenie. Iogólnie chciałbym rybki przyjazne krewetką , moglibyście polecić taka obsadę?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na zbrojnika akwarium zdecydowanie za małe i jeśli kiryski to tylko panda odpadają tez dla nich to za małe akwrium.

Szukasz ryb przyjaznym krewetkom, ale takich nie ma. Będą je ścigać, a te mniejsze zostaną zjedzone.

Jeśli już to możesz mieć te mniejsze np. neonki.

Tak więc, ja Ci proponuje taką obsadę:

10-15 neonków inessa

xx krewetek

I myślę, że nie warto tam dodawać nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojowniki syjamskie to te , które zwykle są trzymane w malutkich pojemniczkach? I mogę kupić 1 sztukę lub 2 samiczki?:) Nie chciałbym się rozmnażały i te kiryski to jakiś konkretny gatunek?

Tak, to te, co wcale nie jest dobrze, że są tam trzymane. Poczytaj na ten temat.

Z tym 1+2 chodziło mi, że jeden samiec i do tego dwie samiczki, ale jeśli nie chcesz, aby się rozmnażały, to trzymaj np. 3 samiczki, bo samców nie możesz, bo będą się bić.

Kiryski np. pigmej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spytał się ktoś o wymiary?

Polecacie już ryby nie widząc czy będzie im tam ok.

Więc jakie wymiary?

 

Witam.Dostałem na gwiazdkę swoje pierwsze akwarium i od razu ruszyłem do szukania fajnych rybek

Może i ja jestem dziwny, ale pierwsze co powinieneś zrobić to poczytać o zakładaniu i pielęgnacji akwarium, bo zamiast cieszyć się nowo zakupionymi rybami będziesz je wyławiał zdechnięte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...