Jump to content

Obsada akwarium 40l

Chaos2011
 Share

Recommended Posts

Witam.Dostałem na gwiazdkę swoje pierwsze akwarium i od razu ruszyłem do szukania fajnych rybek . Znalazłem w necie , że do takiego akwarium wejdą 1 bojownik , 6razbor klinowych , 4 kiryski panda i kilka krewetek amano.Czy zmieszczą się tam? Chciałbym mieć też zbrojnika niebieskiego , ale nie wiem , czy nie za małe akwa dla niego i nie zbyt duże przegęszczenie. Iogólnie chciałbym rybki przyjazne krewetką , moglibyście polecić taka obsadę?:)

• Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na zbrojnika akwarium zdecydowanie za małe i jeśli kiryski to tylko panda odpadają tez dla nich to za małe akwrium.

Szukasz ryb przyjaznym krewetkom, ale takich nie ma. Będą je ścigać, a te mniejsze zostaną zjedzone.

Jeśli już to możesz mieć te mniejsze np. neonki.

Tak więc, ja Ci proponuje taką obsadę:

10-15 neonków inessa

xx krewetek

I myślę, że nie warto tam dodawać nic więcej.

Hmmm no to może 1+2 bojownik syjamski, piękne rybki, i do tego na dno 6 kirysków.

To, że chcesz miec więcej rybek, to sobie nie zaszalejesz, każda rybka ma wymagania co do wielkości akwarium.

Aha jak coś, to możesz jeszcze dodać 6-10 neonków, powinno byc ok.

Bojowniki syjamskie to te , które zwykle są trzymane w malutkich pojemniczkach? I mogę kupić 1 sztukę lub 2 samiczki?:) Nie chciałbym się rozmnażały i te kiryski to jakiś konkretny gatunek?

Tak, to te, co wcale nie jest dobrze, że są tam trzymane. Poczytaj na ten temat.

Z tym 1+2 chodziło mi, że jeden samiec i do tego dwie samiczki, ale jeśli nie chcesz, aby się rozmnażały, to trzymaj np. 3 samiczki, bo samców nie możesz, bo będą się bić.

Kiryski np. pigmej.

Bojowniki syjamskie to te , które zwykle są trzymane w malutkich pojemniczkach? I mogę kupić 1 sztukę lub 2 samiczki?:) Nie chciałbym się rozmnażały i te kiryski to jakiś konkretny gatunek?

Kiryski pigmeje lub sierpoplame

A spytał się ktoś o wymiary?

Polecacie już ryby nie widząc czy będzie im tam ok.

Więc jakie wymiary?

Witam.Dostałem na gwiazdkę swoje pierwsze akwarium i od razu ruszyłem do szukania fajnych rybek

Może i ja jestem dziwny, ale pierwsze co powinieneś zrobić to poczytać o zakładaniu i pielęgnacji akwarium, bo zamiast cieszyć się nowo zakupionymi rybami będziesz je wyławiał zdechnięte.

10-15 neonków inessa

Innesa do takiego zbiornika?

50/30/30 z przodu profilowane.

Śmiało można dobrać coś fajnego:

Kirys Pigmej 6 sztuk

Razbora Galaxy lub Neon Zielony lub Razborka Boreańska 10 sztuk

Proporczykowiec z Kap Lopez 1+2

Piękne rybki:) Mogę trzymać z nimi bojownika i jakiegoś otoska? Spodobał mi się bardzo i chciałbym mieć chociaż jednego. A co do dojrzewania akwarium , w sklepach są porcelanowe wkłady do filtrów zewnętrznych takie coś pomaga w dojrzewaniu zbiornika?

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...