Skocz do zawartości

Problem z pęcherzem pławnym


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od kiedy dostałem welonki (w sierpniu) cały czas jest problem z jedną.

 

Często kręci ona piruety (fikołki) i to momentami bardzo gwałtownie.

 

Zdarza się to pare razy na dzień.

 

Niestety przez ostatnie pare dni większość czasu spędza na dnie, nie je i leży głową w dół.

 

Podejrzewam, że jest to problem z pęcherzem pławnym.

Czy jest jakaś metoda, żeby jej pomóc?

 

Czytałem o głodówce i karmieniu zielonym groszkiem. Ale jak widać pierwsze nie działa. Jutro pójdę kupic groszek ale jak na razie nie jest zainteresowana żadnym pokarmem.

 

Przeniosłem ja teraz do 80l przezroczystego pojemnika, bo nie mam innego wolnego akwa. W ogólnym cały czas mała bocja ją podgryzała w ostatnie dni. Dotychczas była w Towarzyskim 400l link w sygnaturce.

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ja wyszukałam na necie. Na szczęście w moim akwarium się jeszcze z tym nie spotkałam, ale mam nadzieję, że się przyda.

W przypadku podłoża pokarmowego należy podać rybkom lekkostrawny, rozmoczony pokarm, lub pokarm bazujący na żelu. Skutecznie zadziała również zwyczajna zielenina. W przypadku podłoża bakteryjnego, gdy dochodzi do infekcji, konieczne jest zastosowanie antybiotyków. Rybkę przenosimy do osobnego zbiornika i podajemy jej antybiotyk wraz z pokarmem, lub gdy rybka nie je, stosujemy jego wodny r-r (kąpiel długotrwała), np. w:

- penicylinie krystalicznej: 600 000 jedn. /100L

- chloromycetynie: 5g /100L

Po kuracji poprawiamy warunki w zbiorniku ogólnym: podnosimy temp o 2-3 stopnie, podajemy do wody preparaty witaminowe.

UWAGI: Produkty rozkładu antybiotyków dają nieprzyjemny zapach

.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...